Aktywny pobyt w Kościelisku

Coraz bliżej jesień, a zatem wymarzony czas dla wszystkich, którzy uwielbiają Tatry. To właśnie we wrześniu na tatrzańskich szlakach jest największy ruch! Pogoda wtedy zwykle dopisuje, w wyższych partiach gór nie ma już lub jeszcze śniegu, a tatrzańska przyroda zaczyna nabierać nowych kolorów. Krajobrazy zachwycają i nasycają oczy pięknem, można się zrelaksować i odpocząć.

Ruszaj w góry

Kościelisko jest idealną bazą wypadową by ruszyć na górskie szlaki. Można wybrać wędrówkę po Tatrach Zachodnich, które mają łagodne szczyty, z których rozpościera się widok na piękne wysokogórskie hale. Dla amatorów mocniejszych wrażeń z pewnością atrakcyjne będzie również wejście do jaskiń, takich jak na przykład Jaskinia Mroźna, Jaskinia Mylna albo Smocza Jama. Kto woli trochę bardziej się zmęczyć podczas górskich wędrówek, powinien zdecydować się ruszyć w Tatry Wysokie. Wiele tamtejszych szlaków to jednak spore wyzwanie, przeznaczonych tylko dla osób mających naprawdę dobrą kondycję oraz odpowiedni ekwipunek. Szczyty takie jak Gerlach czy Łomnica, które leżą po słowackiej stronie Tatr, to w końcu szczyty o wysokości ponad 2600 m nad poziomem morza.

Inne aktywne atrakcje

Kto zdecyduje się spędzić swój wolny czas w Kościelisku może liczyć też na inne atrakcje. Do aktywności, które można podjąć w tym pięknym zakątku Polski, należy przykładowo spływ majestatycznym Dunajcem. Rzeka ta robi naprawdę ogromne wrażenie i jest trasą spływów z okolicznymi flisakami. Sporo osób wybiera się zatem na taki kilkugodzinny spływ, szczególnie wtedy, gdy pogoda dopisuje i można podziwiać piękne krajobrazy z innej perspektywy. Poza tym w Kościelisku oraz okolicach nie brakuje świetnych tras rowerowych, a także tras do nordic walkingu. Zimą lub późną jesienią, kiedy spadnie już śnieg, można również skorzystać z przejazdu kuligiem albo z psim zaprzęgiem. Wiele tego typu atrakcje z pewnością będzie bardzo zachęcająco dla rodzin z dziećmi.

Kościelisko kulturalnie

Dla miłośników tradycyjnego zwiedzania również znajdzie się coś ciekawego. W okolicy znajduje się bowiem bardzo wiele pięknych drewnianych kościołów, w których można na chwilę usiąść i się wyciszyć. Drewniane kościółki są wpisane w podhalański krajobraz, do którego idealnie pasują, tak samo zresztą jak i piękne drewniane domy oraz chałupy, które uwielbiają podziwiać turyści z innych części Polski i zagranicy. Warto szukać również takich terminów wyjazdów, które zahaczają o ciekawe wydarzenia kulturalne w regionie. W ten sposób będzie można poznać trochę folkloru od tej prawdziwej, a nie przygotowanej dla turystów strony.

Nocleg w Kościelisku

Noclegów w Tatrach warto szukać z wyprzedzeniem. W najbardziej popularnych tatrzańskich miejscowościach ruch turystyczny jest duży praktycznie przez cały rok, a najbardziej atrakcyjne miejsca noclegowe często mogą być zajęte. Kto szuka noclegu z klimatem, powinien zapoznać się z ofertą Pensjonatu Tatry w Kościelisku, który zachwyci nawet bardzo wybrednych i wymagających gości. Trochę więcej na temat Pensjonatu można przeczytać na stronie: http://pensjonattatry.pl


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *