Atrakcje województwa lubuskiego

Miłośnicy odrestaurowanych zamków i pałaców w Polsce mogą znaleźć wiele obiektów, które spełnią ich oczekiwania sprawiając, że jeszcze długo zapamiętają ten widok. Kilka z takich miejsc to zespół pałaców w Lubniewicach i zamek w Łagowie. Dzięki nim poziom atrakcji województwa lubuskiego jest jeszcze większy, a kolejni pasjonaci historii przyjeżdżają podziwiać widowiskowe budynki.

Planując podróż po województwie lubuskim można zastanawiać się, czy znajdziemy miejsca idealnie dopasowane do naszych preferencji. Okazuje się, że bez trudności znajdą się regiony, które zdobędą nasze serca bez względu na to, jakie rodzaje wycieczek lubimy. Oferta organizatorów jest szeroka, a my możemy przemieszczać się zarówno autem, rowerem, jak i nawet pieszo z miejsca do miejsca podziwiając kolejne punkty. Można wypoczywać w lesie lub nad jeziorem, bardzo ciekawe i pouczające są wycieczki po winnicach. Miłośnicy historii i zabytków znajdą coś dla siebie, stare kościoły zamki, pałace. Niektóre zniszczone, ale wiele przekształconych jest w muzeum.

Najbardziej lubiane atrakcje województwa lubuskiego

Park Narodowy “Ujście Warty” – Miejsce, które przyciąga swoją atrakcyjnością turystów z całej Polski, a nawet zza granicy. Utworzony pierwszego lipca 2001 roku zyskuje na popularności. Powstał z połączenia rezerwatu Słońsk i wyselekcjonowanej części Parku Krajobrazowego Ujście Warty. Główna atrakcją Parku są ptaki, zwłaszcza na wiosnę. To miejsce lęgowe dla wielu gatunków ptaków, przyciąga miłośników ptaków cały rok, nawet zimą. A w pobliżu ruiny zamku Joannitów w Słońsku oraz Twierdza Kostrzyn.

Zabytek, które przyciąga uwagę każdej osoby choć odrobinę zainteresowanej budownictwem w dawnych latach i historią to zamek Joannitów w Łagowie. Joannici przejęli dobra łagowskie w połowie XIV wieku i prawie natychmiast zaczęli budować zamek. Miejsce miało naturalne walory obronne, położone na wzgórzu w przesmyku między jeziorami. Zamek budowany był stopniowo przez wieki. Podwyższano wieże, dobudowano nowe budynki, podwyższano mury. Po II wojnie światowej zamek był wykorzystywany w różny sposób, pewnie dlatego nie został zdewastowany. Obecnie jest tu hotel i restauracja, a z wieży piękny widok na Łagów, obydwa jeziora i okolicę. Blisko zamku dwie zabytkowe bramy wjazdowe do miasta, obok zabytkowy kościół. A po drugiej stronie miasta piękny, wysoki wiadukt kolejowy z cegły. Poza zabytkami Łagów oferuje dobry mikroklimat, jest zresztą popularną miejscowością wypoczynkową. Również Lubniewice są znane z jezior i lasów, a dodatkową atrakcję jest pałac. Pałac w Lubniewicach zbudowano w początkach XX wieku, a nie każdy wie, że w Lubniewicach jest jeszcze jeden pałac, z początków XIX wieku. Dla odróżnienia nazywane są „Stary zamek” i Nowy Zamek”. Będąc w Lubniewicach nie sposób ominąć parku Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej.

 

Pałace i zamki w lubuskim to temat na niejeden artykuł. Żeby je wszystkie odwiedzić trzeba wiele czasu, dlatego warto korzystać z każdej okazji. Nawet wyjazd nad morze z południa Polski, to okazja do zjazdu z drogi ekspresowej i krotkiego zwiedzania lubuskich atrakcji.

Lubuskie to także teren pełny różnego rodzaju jezior, które zobaczymy często w odległości kilkudziesięciu kilometrów od siebie. Kilka z nich to jezioro Głębokie i Łagowskie. To wspaniała okazja zarówno do odpoczynku z rodziną, wyjazdu z przyjaciółmi i spokojnej kontemplacji w otoczeniu naturalnego otoczenia.


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *