Europejskie stolice na weekend – gdzie polecieć dzięki tanim lotom?

Dzięki tanim lotom można obecnie zwiedzić niemal cały świat. Osoby, które wiedzą jak szukać niedrogich połączeń i kiedy opłaca się lecieć, potrafią cały czas być w podróży i to za niewielkie pieniądze. Nie mając wiele czasu można także zwiedzić znane europejskie miasta, chociażby na weekend. Do jakich krajów można więc znaleźć tanie bilety na samolot?

 

Gdzie szukać tanich lotów?

Większość osób, które planują podróż, zagląda najpierw do Internetu, nie bez powodu zresztą. W sieci znaleźć można sporo połączeń w korzystnych cenach. Tanie loty do europejskich stolic oferuje eSky.pl, gdzie dostępna jest specjalna wyszukiwarka. Dzięki niej można przejrzeć, w jakich cenach są bilety do konkretnych miast. Wystarczy podać skąd i gdzie chcemy lecieć, wpisać termin podróży, liczbę pasażerów i preferowaną klasę. W ciągu kilku sekund wyświetlone zostaną oferty linii lotniczych, uszeregowane zazwyczaj od najtańszych. To znacznie ułatwi podjęcie decyzji o tym, którego przewoźnika wybrać, jeśli głównym wyznacznikiem jest niska cena. Do jakich europejskich stolic warto zatem się wybrać?

 

Irlandia Północna – Belfast

Tanie bilety lotnicze można bez problemu znaleźć do stolicy Irlandii Północnej, czyli Belfastu. Jest to największe miasto w tym kraju i jest w nim co zwiedzać, a w dodatku można liczyć na piękne krajobrazy. Bilety do Belfastu można kupić już za niecałe 40 zł. Warto być jednak elastycznym jeżeli chodzi o datę podróży, a także lotniska. Promocje najczęściej dotyczą mniejszych portów lotniczych, które mogą być oddalone od centrum miasta.

 

Grecja – Ateny

Wielbiciele greckiej kultury również mogą liczyć na bilety w promocyjnych cenach i to z lotniska w Warszawie. Do Aten można polecieć już za około 40 zł i to w obie strony. Piękna pogoda sprzyja podróżom do tego kraju, w dodatku mnóstwo tam starożytnych zabytków i świetna grecka kuchnia. Warto skorzystać z takiej okazji i polecieć do Aten choćby na weekend.

 

Włochy – Rzym

Na tanie bilety do stolicy Włoch – Rzymu, można liczyć jeszcze w grudniu. Wylatując przed świętami, a wracając na początku stycznia, można zapłacić za loty niecałe 40 zł. Wylot odbywa się z Warszawy, natomiast we Włoszech ląduje się na lotnisku Ciampino. Weekendowe połączenia są niestety dużo droższe, dlatego do Rzymu lepiej podróżować w środku tygodnia, tylko wtedy faktycznie można zaoszczędzić.

 

Wielka Brytania – Londyn

Stolica Wielkiej Brytanii kusi niskimi cenami nawet w weekendy. W styczniu można polecieć do Londynu już za niecałe 130 zł w obie strony. Najdroższe są połączenia realizowane w okresie świątecznym, wtedy ceny są nawet kilkukrotnie wyższe. Decydując się na lot do Londynu warto wybierać mniejsze lotniska, np. Stansted, wtedy można obniżyć ceny biletów.

 

Francja – Paryż

Miasto zakochanych także można odwiedzić „po kosztach” i to lecąc z Warszawy. Weekendy w Paryżu niestety do najtańszych nie należą, atrakcyjne ceny biletów głównie można kupić w środku tygodnia. Wtedy lot w obie strony można znaleźć za mniej niż 40 zł, w weekendy te ceny wynoszą nawet kilkaset złotych.


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *