Jezioro Rożnowskie (źródło: pixabay.com)

Jezioro Rożnowskie

by / 3 komentarze / 444 View / 6 października 2011

Jezioro Rożnowskie to jezioro sztuczne, powstałe na rzece Dunajec po zbudowaniu zapory w1942 roku. Nazwa tego zbiornika wodnego pochodzi od nazwy wioski, która jest położona nad jeziorem. Podstawowe informacje jakie każdego interesują to: długość ok. 22km, szerokość ok. 2km oraz głębokość sięgająca 30-35m.

W koło całego jeziora Rożnowskiego znajdziemy wiele miejscowości wypoczynkowych i turystycznych tj: Rożnów, Grudek nad Dunajcem, Tęgoborze, Znamirowice, Zbyszyce, Bartkowa, Tabaszowa. Wypoczynkowi sprzyjają bardzo urokliwe tereny nad samym zbiornikiem, gdzie znajdziemy porośnięte lasami górzyste pagórki, na całej długości plaże dla turystów.

Jezioro Rożnowskie

Jezioro Rożnowskie

Praktycznie w każdym miejscu gdzie tylko mamy dostęp do akwenu wodnego możemy znaleźć ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, pola namiotowe itp.  Dlatego jeśli mamy ochotę wybrać się w to miejsce to możemy zapomnieć o jakichkolwiek kłopotach związanymi z noclegiem.

Czym było by jezioro bez możliwości wypożyczenia sprzętu do pływania na akwenie. Tego typu atrakcje również znajdziemy, są to łódki, rowerki wodne itp. Możemy się w każdej chwili zabrać na pokład statku „Jaskółka”, który kursuje między: Gródkiem nad Dunajcem a Rożnowem. W czasie pobytu można uprawiać sporty wodne, albo udać się w spokojniejsze miejsce by trochę powędkować czy wybrać się na wycieczkę rowerową lub po prostu spacer. W czasie tych podróży można śmiało udać się do ruin zamku Rożnów który znajduje się na drodze już wymienianych miejscowości, czyli z Rożnowa do Gródka nad Dunajcem.


3 Comment

  1. To w środku to małpia wyspa prawda??

    • Ta wyspa, o którą pytasz jest nazywana przez okolicznych mieszkańców właśnie małpią wyspą.

  2. Jeżeli podoba się wam Jezioro Rożnowskie to zapraszamy do Gródka nad Dunajcem, dokładniej jednego z jego przysiółków Podole Górowa. Cudowne widoki cisza i spokój. Zapraszam serdecznie.

Your Commment

Email (will not be published)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zamek w Czorsztynie

Zamek Czorsztyn, a właściwie jego ruiny to obiekt położony nad niegdysiejszym Dunajcem, a obecnie nad zalewem Czorsztyńskim. Budowla została postawiona...

Zamknij