Najbardziej kontuzyjne sporty – jak się zabezpieczyć przed wypadkiem?

Uprawiasz sport bądź planujesz zacząć trenować? Sprawdź, czy Twoja dyscyplina znajduje się na liście najbardziej niebezpiecznych lub kontuzyjnych. Przekonaj się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdu za granicę, np. celem ćwiczenia techniki albo wzięcia udziału w zawodach. Sprawdź, co powinno znaleźć się w ubezpieczeniu dla sportowca i dlaczego.

Jak się zabezpieczyć?

Nie musisz rezygnować z marzeń i powstrzymywać się od uprawiania ulubionych sportów tylko dlatego, że są uważane za niebezpieczne. Zamiast tego podejdź do sprawy rozważnie. Zanim zaczniesz ćwiczyć, zadbaj o ubezpieczenie zdrowotne opiewające na wysoką sumę ochrony medycznej. Kup ubezpieczenie NNW online w 3 minuty – dzięki niemu uzyskasz środki na długotrwałą rehabilitację czy zabiegi. Jeśli zaznaczysz w formularzu, jaki sport zamierzasz uprawiać, ubezpieczyciel pomoże Ci dobrać składkę o odpowiedniej wysokości.

Jeśli uprawiasz sport pośród innych ludzi (np. narciarstwo) lub w ryzykownych miejscach (np. w pobliżu parkingu lub budynku mieszkalnego), rozszerz polisę o OC. Nawet jeśli przypadkiem wyrządzisz komuś krzywdę lub zniszczysz jego mienie, nie będziesz musiał płacić odszkodowania z własnej kieszeni.


Najbardziej niebezpieczne sporty to…?

Nurkowanie staje w ostatnich latach coraz modniejsze. By podziwiać widoki głębin oceanu, nie trzeba wcale przechodzić drogiego kursu i wyrabiać licencji. Na potrzeby amatorskie, np. nurkowania w czasie wakacji, wystarczy Ci krótkie szkolenie, dzięki któremu nauczysz się m.in. zachowywać spokój pod wodą i oddychać.

O ile już samo nurkowanie jest uznawane przez ubezpieczycieli za ekstremalne i wymaga rozszerzenia zakresu ochrony, o tyle nurkowanie jaskiniowe to jeden z najniebezpieczniejszych sportów świata. Wpływając do jaskini, jesteś zewsząd otoczony skałami. W razie awarii butli nie wypłyniesz łatwo na powierzchnię, by zaczerpnąć powietrza.

Inne niebezpieczne dyscypliny sportowe związane z wodą to: big wave surfing, white-water rafting. Do aktywności podwyższających ryzyko urazu, a nawet przyczyniających się do śmierci, należą również wspinaczka górska, ujeżdżanie byków, street luge, heliskiing i base jumping.

Najbardziej kontuzyjne sporty to…?

Ekstremalne sporty grożą zarówno poważnymi urazami ciała, jak i śmiercią. Ale przecież również te bardziej popularne, pozornie bezpieczne przyczyniają się do trudnych w leczeniu kontuzji. Przekonaj się, które dyscypliny do nich należą.

Urazom często ulegają osoby jeżdżące na koniach, zwłaszcza biorące udział w wyścigach. Na niekorzyść dżokeja działają prędkość, częściowa zależność od usposobienia innej żywej istoty oraz fakt bycia w tłumie. Jeśli sportowiec spadnie, biegnące konie mogą go zadeptać.

Z urazami wiążą się dyscypliny olimpijskie. Biegacze czy skoczkowie nadwyrężają mięśnie, zrywają ścięgna, łamią gości. A nawet jeśli przez wiele lat nic im się nie dzieje, po koniec życia cierpią z uwagi na przeforsowanie organizmu.

Niektóre urazy wynikają ze specyfiki samego sportu. Przykłady to boks, kickboxing, wschodnie sztuki walki, futbol amerykański. Sporo kontuzji wywołanych przez drugą osobę ma też miejsce w czasie grania w piłkę nożną.


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *