Obóz taneczny – szaleństwo wakacyjnych dni

Dlaczego obóz taneczny cieszy się co roku ogromnym zainteresowaniem? Co sprawia, że dzieci i młodzież tak bardzo chcą tańczyć? Czy warto wybrać się na takie wakacje? Na te i wiele innych pytań związanych z tańcem postaramy się tu odpowiedzieć.


Gdzie i kiedy?

Obóz taneczny (https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/taneczne/) można znaleźć zarówno nad morzem, jak nad jeziorami w różnych miejscach Polski. Są też takie wyjazdy w góry. Praktycznie w każdym urokliwym miejscu, gdzie tylko w ośrodku jest odpowiednia sala do zajęć, można poprowadzić obóz taneczny dla dzieci i młodzieży. Turnusy odbywają się przez całe wakacje, zwykle od czerwca do sierpnia to aż sześć turnusów do wyboru. Taki wyjazd trwa zwykle od siedmiu do czternastu dni.

Dla kogo obóz taneczny?

Czy wszystkie dzieci mogą pojechać na taki wypoczynek? Praktycznie tak – wymagana jest tylko sprawność fizyczna i dobre chęci. Nie ma wymogów co do umiejętności, wieku czy miejsca zamieszkania. Obóz taneczny dla dzieci to zwykle oferty dla uczestników wieku od sześciu do dwunastu lat, a dla młodzieży – dla wszystkich od lat trzynastu wzwyż. Są też oferty dla studentów. Dla dorosłych rzadziej organizowane są takie wypoczynki – są to zazwyczaj wczasy z nauką tańca lub elementami zumby.

Jaką grupę wybrać?

Każdy znajdzie coś dla siebie, należy tylko dobrze poszukać. Są wyjazdy typowo maluszkowi, jest obóz taneczny dla dzieci, a także dla młodzieży. Przed zapisane dziecka na obóz taneczny najlepiej sprawdzić (dzwoniąc do organizatora) w jakim wieku są dzieci już zapisane. Dużo nam da ta informacja, bo czasem w grupie 7-12 lat dominują dzieci młodsze, a czasem starsze. Dlatego zawsze warto zasięgnąć dokładniejszej informacji.

Samba, taniec towarzyski czy jazzowy?

Jeśli chodzi o rodzaj tańca, specrum ofert jest również szerokie. Znajdziemy obóz taneczny ogólny, gdzie będą różne style, znajdziemy obóz tańca towarzyskiego, a także obóz tańca jazzowego. Bywają obozy z zumbą i wyjazdy typowo latynoamerykańskie. Czasem spotkać można nawet obóz hip hop, baletowy czy obóz musicalowy. Wszystkie są wspaniałe! Dopasujmy temat obozu do naszych umiejętności – jeśli uczestnik jest początkujący, to najlepiej wybrać obóz taneczny ogólny, gdzie nauczymy się różnych kroków, poznamy różne style. W przyszłości będziemy mogli zawęzić swoje zainteresowania i zapisać się np. na obóz taneczny zumba.

Koszt wyjazdu

Obozy taneczne nie należą do drogich – ich ceny zwykle są zbliżone do cen wszystkich przeciętnych obozów ogólnych czy tematycznych. Oznacza to, że za około 7-dniowy pobyt z nauką tańca zapłacimy około 1400 zł, a za obóz taneczny 11-dniowy około 1800-2200 zł. Do kosztu obozu czasem należy doliczyć dojazd i dodatkowe fakultety (nieobowiązkowe). Dojazd w obie strony to zwykle koszt około 100-200 zł (zależnie od długości trasy). Na kolonie i obozy dla dzieci można uzyskać dofinansowanie z pracy, większe firmy mają np. fundusz socjalny, takie dodatki przysługują też np. pracownikom szkół. Firmy i zakłady pracy czasem dofinansowują tylko część kwoty, a czasem nawet refundują całość kosztów.

Korzyści z obozu tanecznego

Wakacje to zawsze cudowny czas. Tym lepszy, im lepiej zorganizowany i im więcej nowych aktywności nas czeka. Liczą się też nowe znajomości i przyjaźnie, bo przecież to ludzie tworzą najlepsze klimaty wyjazdowe, najlepszą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa oraz akceptacji. Ogromną korzyścią z takiego wyjazdu jest maksymalna dawka ruchu – codzienne warsztaty tańca, do tego inne gry i zabawy ruchowe, nieco fitnessu czy wodnych szaleństw, a do tego jeszcze piesze wędrówki i wycieczki. Młode osoby powinny być maksymalnie naładowane energią i wrócić z tego wyjazdu pełne satysfakcji. Obóz taneczny bowiem to dawka ruchu, szaleństwa, pozbycie się stresu, pełne odreagowanie po szarej codzienności i do tego dużo zdrowia w postaci ruchu na świeżym powietrzu i przebywania w czystym ekologicznie miejscu wśród lasów i wody. Korzyści z obozu tanecznego są nie do przecenienia, dlatego bardzo zachęcamy do skorzystania z takiej formy wyjazdów. Obóz taneczny może być niezapomnianą, piękną, artystyczną i sportową przygodą.

 


Post Author: fiuczer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *