Nowy Rok w Sydney

Połącz Sylwester z urlopem – niesamowity nowy rok w Sydney

Wiele osób z nas co roku zastanawia się co będzie robić w sylwestra. Tak wiem, jest jeszcze lato, wakacje w pełni, a my już teraz zastanawiamy się co będziemy robić w sylwestra. Oczywiście ma to znaczenie gdy chcemy jako pierwsi ludzie na świecie świętować to zdarzenie.

Końcem XIX w. geografowie ustalili, że wzdłuż 180 południk przebiega Międzynarodowa Linia Zmiany Daty. Nowy Rok przychodzi do Republiki Kiribati. Po części wynika to z dekretu prezydenta Kiribati który przesunął linię o 3000 km na wschód – bo kraj był przecięty na pół oficjalną linią, a nikt nie wyobraża chyba sobie, że w jednym kraju mieć dwóch rożnych dat tego samego dnia.
Kolejnymi miejscami na globie są:

  • Australia,
  • Japonia,
  • Chiny
  • Rosja
  • Polska
  • itd.

My natomiast dzisiaj skupimy się jednak na Australii, a konkretnie na wspaniałym mieście tego kontynentu Sydney. Zastanowimy się czy warto zobaczyć to miasto w magiczną noc sylwestrową oraz przywitać nowy rok.

Wybierając się do Sydney w celu przywitania nowego roku warto zastanowić się oczywiście co można zwiedzić oraz zobaczyć podczas jednej podróży. Nikt z Was chyba nie myśli, że podróż do Sydney jest tania. W związku z tym chcemy kilka rzeczy zaproponować.

Australia atrakcje turystyczne:

  • Królewski Ogród Botaniczny – zawiera wiele egzotycznych drzew i roślin z całego świata, a sadzono je tam już 100 lat wcześniej,
  • Opera Sydney – symbol Sydney i niezwykłe miejsce gdzie odbywają się jedne z najlepszych oper,
  • George Street – wspaniała ulica Sydney na której w parze z zabytkowymi budynkami stoją ich nowocześni odpowiednicy,
  • Harbour Bridge – wspaniały widok na całe miasto oraz zatokę,

Oczywiście wszystkie atrakcje Sydney zblakną gdy przyjdzie dzień sylwestra oraz przywitanie nadchodzącego nowego roku. W końcu wycieczka do Sydney w Australi na sylwester to cel naszej podróży. W sylwestra Sydney to miejsce w którym atrakcja goni atrakcję, a kulminacją staje się pokaz sztucznych ogni, który będzie obserwowany z zazdrością przez ludzi w TV, natomiast dla nas będzie to przeżycie wyjątkowe i niesamowite, a jakże na żywo.


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *