Poznań pełen atrakcji

Jezioro Maltańskie to akwen, który istnieje już od 1952 roku. Jest to tak charakterystyczne miejsce w Poznaniu, że trudno sobie wyobrazić, jak miasto mogłoby wyglądać bez niego. Zbiornik zajmuje powierzchnię ponad 67 ha i jest atrakcyjny nie tylko ze względu na lokalizację w centrum Poznania czy regaty – warto poznać także atrakcje które dostępne są dla poznaniaków i przyjezdnych wokół jeziora.

Na narty do Poznania? Czemu nie!

Z każdego punktu na jeziorze widać wzgórze położone na południowo-zachodnim brzegu. To Kopiec Wolności, usypany na początku dwudziestolecia międzywojennego. Geneza nazwy jest prosta – Kopiec Wolności miał i nadal ma przypominać, że najważniejszą dla ludzi wartością jest wolność. Zbocza kopca są zaadaptowane do potrzeb sportów zimowych. Kiedy więc spadnie pierwszy śnieg, warto odwiedzić Malta Ski i przekonać się, jak to jest szusować po białym puchu w stolicy Wielkopolski.

Relaks na Termach

Zarówno mieszkańcy miasta, jak i przybywający turyści mogą skorzystać z oferty Term Maltańskich. Obiekt nie odstaje standardem od swoich odpowiedników z Europy, a to za sprawą rozmiarów, obejmujących ponad 27 000 metrów kwadratowych powierzchni, na której można znaleźć: basen o wymiarach olimpijskich, basen do trenowania skoków z wysokości, kompleks saun, baseny z wodą, która jest wydobywana z podziemnych źródeł geotermalnych, ślizgawki oraz baseny dedykowane dzieciom. To miejsce, w którym można spędzić długie godziny! Warto zaplanować sobie całe popołudnie na relaks i dobrą zabawę.

Zoo, rowery, łyżwy i wiele, wiele więcej!

Atrakcji nad Jeziorem Maltańskim jest jeszcze więcej! Świetnym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych, będzie przejażdżka kolejką „Maltanka” – pokonuje ona dystans prawie 4km od ronda Środka do usytuowanego nad Maltą Nowego Zoo. Jeśli już o Zoo mowa, ogród zoologiczny w Poznaniu jest jednym z największych w Polsce. Położony jest na wschodnim brzegu Jeziora Maltańskiego i mieści wiele egzotycznych okazów zwierząt, jak słonie, tygrysy, kapibary, rysie czy niedźwiedzie.

Na brzegach Jeziora Maltańskiego utworzono ścieżki dla rowerzystów, które wchodzą w skład Wielkopolskiego Systemu Szlaków Rowerowych. Kiedy zimą temperatury spadną i jazda rowerem będzie niekomfortowa, warto zamienić rower na łyżwy, i wybrać się na sezonowe lodowisko działające nad Maltą od listopada do kwietnia.

Najlepiej zlokalizowany hotel w Poznaniu – HP Park

Turyści pragnący poznać atrakcje Poznania i Jeziora Maltańskiego nie powinni mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego hotelu. Jezioro i jego okolice oferują tak wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, że nie warto tracić choćby chwili na dojazd w to miejsce z innych części miasta bądź regionu. Kiedy więc odwiedzamy Poznań, warto się zatrzymać w hotelu HP Park – obiekcie położonym na południowym brzegu. Goście mogą tutaj wypocząć w klimatyzowanych, wyposażonych w Wi-Fi pokojach z widokiem na jezioro. W niedzielę wielu mieszkańców Poznania przyjeżdża do hotelu na obiad przygotowywany przez mistrzów miejscowej kuchni. Jeśli więc zastanawiamy się nad urlopem w mieście takim jak Poznań, hotel HP Park jest najlepszym miejscem aby się zatrzymać!


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *