SPA (sanus per aquam)

SPA (sanus per aquam) i jego wpływ na zdrowie naszego organizmu

by / 1 Comment / 43 View / 26 lutego 2017

W dobie dzisiejszej gonitwy, braku czasu, życia w stresie – proponuje nie tylko tym najbardziej zapracowanym, ale dosłownie wszystkim – wczasy SPA. Wystarczy parę dni, dosłownie weekend, a parę zabiegów zdrowotnych uczyni cuda w naszym ciele i umyśle. Ogromna dawka energii, relaksu i spokoju naładują nasze wewnętrzne akumulatory i dadzą chęć do dalszego działania.

Choć termin SPA jest bardzo popularny, nie wszyscy wiedzą co tak naprawdę oznacza. Słowo SPA tłumaczy się często z łacińskiego zwrotu „sanus per aquam” co oznacza „zdrowie przez wodę”. Inni natomiast uważają, że termin SPA jest związany z nazwą belgijskiego miasta o tej samej nazwie, w którym już w XVI wieku stosowano źródła wód w celach leczniczych. Miasto SPA do dzisiaj cieszy się dużą popularnością i wśród zabiegów stosuje się głównie hydroterapię, czyli leczenie wodą.

Już w czasach starożytnych odkryto zbawienne działanie wody na nasze samopoczucie. Któż z nas nie lubi oddać się relaksującej kąpieli? Chyba nikt z nas nie umie oprzeć się prawdziwemu rytuałowi połączonemu z masażu, pięknych aromatów i przyjaznego wystroju wnętrza. Komfort, spokój i świeżość wody są prostą i przyjemną drogą do odzyskania sił witalnych. To dzięki wodzie, która od zawsze była symbolem źródła życia, odnowienia i świeżości, organizm rozluźnia się, wypoczywa a także przepełnia optymizmem dusze. Filozofia SPA leczy nasze ciało z zewnątrz i od wewnątrz.

Zabiegi SPA korzystają z dobrodziejstw czterech żywiołów. Ziemia, woda, ogień i powietrze wzajemnie się uzupełniają i wzmacniają oddając to, co w nich najcenniejsze.

 


One Comment

  1. Muszę przyznać się, że sama do końca nie wiedziałam co oznacza ten skrót. Jednak mój wspaniały małżonek zabrał mnie na wycieczkę w mazury, a nocleg mieliśmy zapewniony w hotelu. Bajeczne miejsce, ale wracając do def. SPA muszę powiedzieć, że coś w tym jest, że zdrowie można osiągnąć poprzez wodę. W końcu to z niej w większości zbudowany jest nasz organizm. Muszę powiedzieć, że dobrze odpoczęłam i się zrelaksowałam na kolejne ciężkie dni pracy. Muszę to kiedyś powtórzyć.

Your Commment

Email (will not be published)