światowy dzień turystyki 2013

Światowy Dzień Turystyki

by / 0 Comments / 21 View / 27 września 2013

Turystyka jest ważną dziedziną naszego życia. Nic więc dziwnego, że ma też swoje specjalne święto. Święto turystyki jest obchodzone corocznie 27 września. Jego celem jest uświadomienie i propagowanie znaczenia turystyki dla gospodarki, kultury i społeczeństwa na całym świecie. Podczas obchodów zwraca się również uwagę na aspekty ekonomiczne i polityczne jakie odgrywa turystyka.

 

Światowy Dzień Turystyki „powstał” dzięki UNWTO (Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych) w 1979 r. – jednej z organizacji ONZ. Pierwsze obchody odbyły się już w roku kolejnym, 1980 pod hasłem: „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”. Co roku organizatorom towarzyszy inne hasło przewodnie np.: „Turystyka – łączenie kultur” (2011 – Egipt), „Technologia i natura: dwa wyzwania dla turystyki na progu XXI wieku” (2000 – Niemcy).

Od 1998 roku wybierane jest państwo pełniące role gospodarza Święta Turystyki, co roku inne. Pierwszym partnerem w organizowaniu Światowego Dnia Turystyki był Meksyk, a obchodom towarzyszyło hasło: „Partnerstwo publiczno-prywatne w sektorze: klucz do rozwoju turystyki i promocji”.

 

Światowy Dzień Turystyki 2013

 

Motywem przewodnim tegorocznego Dnia Turystyki jest turystyka i woda, a jego hasło brzmi: „Chrońmy naszą wspólną przyszłość”. Rolę gospodarza Światowego Dnia Turystyki 2013 pełnią Malediwy. Uroczystościom towarzyszy konkurs fotograficzny i konferencja na twitterze, w której każdy może wziąć udział.

 


Your Commment

Email (will not be published)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Buty Kargil H20K
Buty trekkingowe HiMountain Kargil H20K

Tym razem razem z Podróżniczką postanowiliśmy wybrać się we wrześniu w Polskie Tatry. Każde z nas musiało się zaopatrzyć w...

Zamknij