Twierdza Przemyśl: mapa

Twierdza Przemyśl

by / 2 komentarze / 4 View / 7 maja 2012

Jak mogliście zauważyć od bardzo dawna nie było żadnego wpisu na naszym portaliku. Jest to spowodowane wieloma względami, jednak najważniejszy dla wszystkich jest zapewne to, że planowaliśmy niedawno miniony weekend majowy. Przebrnęliśmy ten czas na bardzo intensywnych poszukiwaniach na wspaniałe wypady po naszym kraju. Udało nam się odwiedzić kilka Ciekawych miejsc. Dzisiaj chciałbym zaprezentować wszystkim kompleks fortyfikacji Twierdzy Przemyśl

Twierdza Przemyśl  – jest to wielki zespół obiektów obronnych na polskich ziemiach. Fortyfikacje są jedną z 200 wielkich obiektów obronnych istniejących w Europie od 1914. Można powiedzieć, że jest również jedną z najbardziej doświadczonych pod względem oblężeń, ponieważ przetrwała aż trzy takie wydarzenia (jest to niespotykane w współczesnej historii wojen).

Twierdza Przemyśl: mapa

Budowa fortyfikacji rozpoczęła się w 1853 roku i trwała do 1856, w czasie gdy stosunki między Austrią i Rosją znacznie się pogorszyły. Najważniejszym celem wybudowania twierdzy było stworzenie odpowiedniej obrony dla Bramy Przemyskiej na styku kotliny Sandomierskiej i Karpat, w czasie gdy Przemyśl stawał się ważnym węzłem kolejowym na trasie z Lwowa do Wiednia. Po pierwszej wojnie światowej Twierdza Przemyśl nie odegrała już żadnej ważniejszej roli. Doprowadziło to do popadania całego kompleksu do ruiny. Pocieszającym staje się fakt, że powstaje coraz więcej inicjatyw mających na celu konserwację i odbudowę części fortyfikacji.

Odwidzieliśmy kilka z fortów, więc w następnych odsłonach naszych opisach ciekawych miejsc postaramy się je opisać oraz również pokazać zdjęcia jakie udało nam się zrobić.


2 Comment

  1. Cieszę się, że powstają takie wpisy i promują polskie miasta. Pozdrawiam

    • Dzięki za miłe słowa. Staramy się jak najbardziej propagować właśnie informację związane z Polską. Zawsze staramy się pokazać ciekawe miejsca, zabytki, miasta, aby każdy mógł później sam we własnym zakresie wybrać się w dane miejsce i się przekonać o ich wartości.

Your Commment

Email (will not be published)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Muzeum Bursztynu w Gdańsku: Inkluzja zwierzęca „Jaszczurki Gierłowskiej”
Muzeum Bursztynu w Gdańsku

„Bałtyckie złoto”, czyli bursztyn, jantar, amber był i nadal jest niezwykle ważnym i cennym surowcem. Bursztyn bałtycki wyróżnia się własnościami...

Zamknij