Co z bagażem w podróży samolotem

Wybieramy się w podróż samolotem – a co z bagażem?

Chcesz odwiedzić Grecję, Hiszpanię a może Berlin, w podróż możesz oczywiście udać się różnymi środkami transportu, ale najszybszym będzie oczywiście samolot. Każdy z nas ma wtedy dylemat jaki bagaż zabrać.

W tym wypadku zawsze najlepiej udać się na stronę samego przewoźnika, aby uzyskać aktualne informację. My postaramy się dzisiaj pokrótce odpowiedzieć na pytanie ile może ważyć nasz bagaż i jaki może być duży gdy wybieramy się w podróż samolotem.

Rozróżniamy dwa typy bagażu rejestrowany i podręczny nierejestrowany – poznaj różnice

Bagaż rejestrowany – to przewożony bagaż główny w luku bagażowym samolotu i nie mamy do niego dostępu w trakcie lotu.

Bagaż nierejestrowany – to zabierany ze sobą bagaż na pokład samolotu. Możemy go mieć pod ręką przez całą podróż. Zawsze mamy możliwość bezpłatnego przewozu bagażu nierejestrowanego niezależnie od linii lotniczych jakie wybierzemy. Pamiętajmy tylko, że tego typu bagaż to najczęściej torebka damska, torba na laptopa czy torba fotograficzna.

Jakie wymiary i wagę może mieć bagaż u popularnych przewoźników lotniczych?

Wizzair

Wizzair w swoich regulaminach podaję, że bezpłatnie możemy zabrać na pokład samolotu nieduży bagaż podręczny. Wymiary takiego bagażu nie mogą przekraczać wymiarów 42 x 32 x 25cm nie może przekraczać 15kg. U tego przewoźnika można mieć jeden dodatkowy bagaż osobisty o wymiarach: 40 x 13 x 18cm.

Ryanair

W przypadku Ryanair mamy możliwość zakupu bagażu rejestrowanego o wadze 15 lub 20kg. Wyboru tego dokonujemy podczas rezerwowania lotu. Ceny w tym wypadku to:

  • 15 kg – 10-50 euro,
  • 20 kg – 20-60 euro.

Pamiętajmy tylko, że jeśli przekroczymy te limity to za każdy nadprogramowy kilogram zapłacimy 10 euro. Bezpłatnie możemy zabrać bagaż podręczny wadze do 10 kg którego wymiary nie przekraczają 55 x 40 x 20cm.

LOT

Wszyscy pasażerowie zależnie od klasy serwisowej mogą kupić bagaż główny o gdzie  wymiarach 158cm gdzie ta wartość nie zostanie przekroczona po sumowaniu wartości: szerokość, długość, wysokość. Waga natomiast to 23 lub do 32kg.

Nasz bagaż podręczny może mieć 8kg z tym, że na trasach międzykontynentalnych jest to wartość 12kg. Maksymalne wymiary takiego bagażu to 55 x 40 x 23cm

Bezpieczeństwo bagażu podczas podróży

Podróżując samolotem należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu swojego bagażu. Przedstawiamy cztery kroki które pozwolą wam uniknąć niemałych kłopotów:

  • ubezpiecz bagaż,
  • dobrze opisz swój bagaż – imię, nazwisko, adres, tel. przyda się również e-mail,
  • zamknięcie bagażu (zamek i zabezpieczenia) – aktualnie standardem jest TSA (Travel Sentry® Approved) – zawierają szyfr który trzeba znać by je otworzyćm,
  • wytrzymała walizka.

 Wiele walizek spełnia kryteria zabezpieczenia o których piszemy, natomiast aktualnie bardzo dobrym wyborem są walizki firmy: Puccinim. Ofertę wszystkich walizek znajdziecie na stronie: www.sklep.puccini.pl

Mamy nadzieję, że teraz wiecie jaki bagaż zabrać ze sobą i ile może Was to kosztować. Życzymy wspaniałych podróży bez dodatkowych przygód związanych z bagażem.

Zdjęcia:

1-2-3 – pixabay.com
4 – lot.com/us/pl/embraer-170


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *