Wyjazd dla całej rodziny – atrakcje dla dzieci w Zakopanem

W marcu i kwietniu trwa końcówka sezonu narciarskiego, a górskie kurorty, takie jak Zakopane powoli pustoszeją. Jeżeli cenisz sobie większą prywatność i nie lubisz tłoku, to końcówka zimy i początek wiosny powinny być dla Ciebie idealną porą urlopową. Zobacz, gdzie rezerwować noclegi w Zakopanem oraz jakie atrakcje odwiedzić podczas rodzinnego wypadu w góry!

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego najlepiej rezerwować urlop na przełomie marca i kwietnia,
  • jakie noclegi w Zakopanem najlepiej rezerwować,
  • gdzie znajdują się najciekawsze atrakcje dla dzieci.

To, że w drugiej połowie marca i na początku kwietnia w górach przebywa najmniej turystów, nie oznacza, że są one wtedy mniej urokliwe. Prawdziwy powód tej tendencji jest prosty: początek kalendarzowej wiosny jest po prostu zbyt chłodny dla niektórych miłośników turystyki pieszej, z kolei narciarze nie mogą jeździć po gołych stokach. Co to oznacza dla Ciebie? Noclegi w Zakopanem w przystępnej cenie i brak kolejek do najciekawszych atrakcji!

Dlaczego warto wynajmować apartamenty w Zakopanem?

Skoro już o noclegach mowa, pora poruszyć temat tego, jaką formę pobytu powinny wybrać rodziny z dziećmi. Mając na uwadze dodatkowe zapotrzebowanie na przestrzeń oraz wygodę, rekomendujemy, aby wynajmować apartamenty w Zakopanem.

W górskiej stolicy Polski istnieje wiele godnych polecenia pensjonatów i hoteli, ale żaden pokój nie jest w stanie konkurować z wygodą dodatkowej sypialni, czy też oszczędnościami, jakie daje posiadanie w apartamencie własnej kuchni. Ceny za noclegi w Zakopanem spadają w okresie pomiędzy sezonem zimowym, a letnim tak bardzo, że czasem da się znajdywać okazyjne oferty za ułamek standardowej ceny. Dlatego też zachęcamy do obserwowania ogłoszeń, które pojawiają się na Sun & Snow.

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Na wstępie musimy zaznaczyć, że najlepiej planować pobyt w Zakopanem tak, aby być w miarę pewnym pogody (tj. bez dużego wyprzedzenia). Szczególnie na przełomie zimy i wiosny zmienia się ona bardzo dynamicznie, a dla najmłodszych dużą atrakcję z pewnością będą stanowić spacery połączone z podziwianiem spektakularnych okolic Zakopanego.

Mając ten fakt na uwadze, możemy przejść do najważniejszej kwestii, czyli atrakcji dla dzieci, do których powinny udać się rodziny odwiedzające Zakopane, a są to:

  • Muzeum Misiów – na ekspozycję muzeum składają się m.in.: wystawa Misiów Kolekcjonerskich (misie stylizowane są na osoby wykonujące różne zawody) oraz wystawa porcelany z wizerunkami owych zabawek. W muzeum znajduje się też górska rodzina wielkich misiów, z którymi można sobie zrobi pamiątkowe zdjęcie. W Muzeum dowiemy się również, kiedy powstały pierwsze misie oraz jak tego typu zabawki ewoluowały na przestrzeni lat.
  • Aqua Park – świetna propozycja dla aktywnych, dzięki której można rozerwać się wraz z dziećmi niezależnie od pogody na zewnątrz. W kompleksie znajduje się również gorący, zewnętrzny basen z wodami termalnymi.
  • Park Przygody Adventure – kolejna okazja, aby rozruszać się wraz z dzieckiem. Główne atrakcje parku Adventure to: park linowy z mającymi nawet 350 metrów długości trasami, najdłuższy zjazd tyrolski w Polsce, ścianka wspinaczkowa, paintball, a nawet wypożyczalnia quadów. Spędzić tu można cały dzień i nie nudzić się nawet przez sekundę!
  • Bajkolandia – sala zabaw dla dzieci, w której najmłodsi mogą bawić się do woli pod okiem doświadczonych animatorów i opiekunów. Oprócz standardowych zabaw, sala oferuje też zajęcia edukacyjne dla dzieci, które sprawią, że pobyt w Bajkolandii będzie nie tylko rozrywkowy, ale też pożyteczny dla rozwoju malucha.

To wszystko, co przygotowaliśmy na dziś. Kolejne atrakcje dla dzieci w Zakopanem wciąż czekają na odkrycie, ale do tego będzie potrzebna wizyta. Zachęcamy do wzięcia urlopu na początku wiosny – będziesz się dzięki i temu cieszyć wraz z rodziną prywatnością, a jedocześnie poznasz góry od najlepszej strony, bez zbędnego tłoku i tumultu. Zarezerwuj nocleg na Sun & Snow i sprawdź sam.


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *