Apteczka turysty

Planując podróż trzeba liczyć się nie tylko z przyjemnościami, ale także przygotować się na gorsze wypadki. Najlepiej, gdyby ich wcale nie było. Jednak nasze zdrowie nie jest niezawodne. Nawet zwykły ból głowy może się okazać na tyle dokuczliwy, że nie pozwoli nam czerpać radości z wypoczynku. Aby temu zapobiec i być przygotowanym nie nieprzewidywalne pomylmy o dobrym zaopatrzeniu apteczki. Jak to mówią mała rzecz a cieszy.

W wyposażeniu apteczki turysty na pewno powinny się znaleźć:

 • leki, które systematycznie przyjmujemy (na alergie, astmę, nadciśnienie, cukrzycę itp.),
 • plastry na odciski, skaleczenia, opryszczkę – jeśli mamy takie skłonności,
 • tabletki przeciwbólowe,
 • tabletki przeciw biegunce,
 • preparat przeciw komarom i środki łagodzące ukąszenia,
 • maść łagodząca obicia, kontuzje
 • bandaż, woda utleniona,
 • krem z wysokim filtrem UV
 • środki na problemy żołądkowe, niestrawność
 • bandaż, chusta trójkątna sterylne opatrunki, gaziki

Poza wymienionymi lekami pomocne mogą się okazać nożyczki, agrafki, termometr, pęseta (np. do usuwania kleszczy).

Apteczka
Apteczka

Oczywiście podana lista stanowi niezbędne minimum i jest tylko przykładem. Inne niebezpieczeństwa zdrowotne czyhają na nas w zimie, inne w lecie, a ich różnorodność jest jeszcze większa w zależności od miejsca jakie wybierzemy na wypoczynek.

Pamiętajmy, że raz przygotowana apteczka nie wystarczy nam na 10 lat! Leki maja swoją ważność, a podając komuś przeterminowany medykament możemy tylko pogorszyć jego stan zdrowia. W wyposażeniu umieszczajmy sprawdzone, przetestowane farmaceutyki, po to aby uniknąć efektów ubocznych – alergie, uczulenie, mdłości itp. Ponadto przed każdą podrożą dobrze jest sprawdzić parę dni wcześniej aktualne „zapasy” apteczki, może się okazać, że czegoś brakuje albo lista leków przyjmowanych regularnie przez dana osobę zmieniła się.

Najważniejsze pamiętajmy by wziąć apteczkę, same jej przygotowanie i zostawienie w domu na nic się nie przyda.


Post Author: WebTurystka

Podróże bawią, podróże kształcą, podróże uczą... Podróżowanie to moja pasja, którą podzielam wraz z Podróżnikiem. Nie ważne jest jak daleko się wybierzemy, ważne aby czerpać z tego radość i dostrzegać piękno otaczającego nas świata. Nasz blog to zaproszenie do skorzystania z tego co oferuje nam natura. Dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i przygodami, które się Nam przytrafiają. Opisujemy miejsca, które warto odwiedzić. Chętnie przeczytamy również Twoje wrażenia z podróży. Zapraszamy do czynnego komentowania artykułów oraz do redagowania własnych - a na pewno je zamieścimy na łamach WebTurystyki.

3 thoughts on “Apteczka turysty

  Marek

  (20 listopada 2011 - 21:37)

  Jestem nauczycielem, a wybieram się z moją klasą na wycieczkę do Pragi, dlatego poszukiwałem tych informacji. Dziękuję za pomoc. Mam tylko nadzieje, ze apteczka nie przyda się na nic w czasie tej wyprawy.

   Madziutek

   (2 września 2012 - 01:04)

   A ja bym dodała, że przede wszystkim trzeba mieć ze sobą umiejętność użycia sprzętu znajdującego się w apteczce. Bo co mi po bandażach i chustach, jak nie będę wiedzieć jak je poprawnie założyć.

  Łukasz

  (3 kwietnia 2013 - 21:58)

  Najtańsze i najlepiej wyposażone apteczki można znaleźć na tej stronie http://www.apteczki24.com

  apteczki do szkoły, biura, samochodu itp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *