Poznań (źródło sxc.hu)

Atrakcyjne miejsca które warto odwiedzić w Poznaniu

Poznań to miasto, które każdy turysta powinien obowiązkowo odwiedzić. Oprócz historycznych zabytków miasto obfituje w atrakcje, w mieście znajduje się wiele miejsc, w których można w przyjemny sposób spędzić czas dla osób w każdym wieku. Miasto posiada dużą liczbę terenów zielonych, liczne restauracje, kawiarnie oraz hotele pod Poznaniem. Znajduje się tu sporo kin, kilka teatrów. Warto także poznać miejsca wypoczynku jak poznańska Malta. Warto zapoznać się z atrakcjami Poznania.

[wpgmza id=”8″]
Poznań

Przyroda i aktywny wypoczynek.

Aktywni turyści na pewno zainteresują się terenami rekreacyjnymi wokół Jeziora Maltańskiego. Tereny te stanowią jedną z większych atrakcji turystycznych w regionie, jest to ośrodek rekreacyjny umożliwiający spędzenie wolnego czasu w sposób niecodzienny, a przede wszystkim bardzo często aktywny. To tu znajduje się znany w naszym kraju jak i na całym świeciejeden z najnowocześniejszych obiektów – tor regatowy Malta. W ostatnich latach odbywały się tu mistrzostwa świata seniorów zarówno w wioślarstwie jak i kajakarstwie. Na brzegu jeziora możemy podziwiać m.in.: Fontannę na Malcie, Białą Górę, Termy Maltańskie. Przy południowym brzegu wznosi się Kopiec Wolności ze sztucznym stokiem narciarskim i torem saneczkowym oraz usytuowanymi poniżej polami golfowymi. Wzdłuż północnego brzegu jeziora biegnie Kolejka Parkowa Maltanka. Jej trasa liczy blisko 4 km, a rozciąga się ona pomiędzy Rondem Śródka i Nowym ZOO. Wszystko to sprawia, że na Malcie na co dzień widujemy wiele osób, bowiem nie można się tu nudzić, każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od pogody czy wieku.

Poznań (źródło sxc.hu)

Stary Browar

Z pewnością warto odwiedzić Stary Browar. Zarówno pod względem wizualnym jak i konstrukcyjnym nowoczesne, a wręcz futurystyczne centrum handlowe powstałe w niedalekiej przeszłości. Dzięki połączeniu z galerią sztuki ma wiele zastosowań i nie jest przeznaczone jedynie dla miłośników wydawania pieniędzy na ubrania czy kosmetyki. Stary Browar łączy w sobie wiele rodzajów sztuki współczesnej. Mamy tu do czynienia m.in. z programem Art. Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, powstałym w roku 2004 i skupiającym się na prezentacji najciekawszych, czasem mało dostępnych nurtów sztuki. Jes t także coś dla miłośników tańca, a konkretniej program tańca współczesnego również realizowany także od roku 2004. Co ciekawe Stary Browar otrzymał w 2005 roku nagrodę od ICSC dla Najlepszego Centrum Handlowego na Świecie w kategorii obiektów handlowych średniej wielkości.

Stare i Nowe Zoo

Poznań jako jedno z niewielu miast posiada dwa ogrody zoologiczne, możemy udać się zarówno do nowego, jak i starego zoo. Stare ZOO ma dość ciekawą historię. W 1871 r. obchodzący 50-te urodziny właściciel restauracji przydworcowej dostał od swoich znajomych kilkanaście zwierząt, w tym tresowanego niedźwiedzia i małpkę. Przez kilka następnych lat zwierzęta znajdowały się w ogródku obok lokalu. Kiedy w 1874 r. powstało w Poznaniu Towarzystwo Akcyjne Ogród Zoologiczny stały się one pierwszymi mieszkańcami ogrodu zoologicznego. Do czasów I wojny światowej zoo pełniło dodatkowo funkcję kulturalną – odbywały się tu koncerty, festyny i festiwale. Dziś stare ZOO w Poznaniu ze względu na niemożność powiększenia terenu wokół, powoli zamienia się w obiekt dydaktyczny, gdzie zobaczyć można mniejsze okazy: gady, płazy i ryby. Ponadto warto zobaczyć znajdujące się tu pomniki i rzeźby zwierząt np. Lwa, Konia, tulące się Pelikany.

W Nowym ZOO trzymane są większe zwierzęta oraz hoduje się gatunki zagrożone. Jest jednym z najnowocześniejszych słoniarni w całej Europie, gdzie obecnie przebywa 5 osobników tego gatunku. Ponadto na 117 ha powierzchni zobaczyć możemy m.in. wybiegi nosorożców białych, żubrów, łosiów kanadyjskich, japońskich makaków, tygrysów syberyjskich, żyraf i marabutów oraz zagranicznych ptaków. Każdy, nawet najbardziej wymagający turysta może znaleźć coś dla siebie, gdyż zróżnicowanie zwierząt jest ogromne.


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

1 thought on “Atrakcyjne miejsca które warto odwiedzić w Poznaniu

    Marysia

    (5 września 2014 - 10:23)

    Jeżeli chodzi o stare i nowe zoo to można by było o wiele więcej na ich temat napisać. Piękne zwierzęta, wybiegi cały dzień atrakcji .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *