Plaża (źródło: itaka.pl)

Gdzie możemy polecieć z biurem podróży?

Szeroka oferta wycieczek organizowanych przez biura podróży nie ogranicza nas do wakacji tylko w sezonie letnim. Na równie atrakcyjne wczasy możemy się wybrać przez cały rok. Tylko od naszych preferencji zależy kiedy się wybierzemy i gdzie. Touroperatorzy stają na głowie, aby uprzy jemnić klientom pobyt w egzotycznych miejscach. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji. Przeczytajcie, gdzie możemy się udać na wakacje z Itaką.

Meksyk

[wpgmza id=”10″]

Meksyk ma wiele do zaoferowania podróżnym. Jego różnorodność geograficzna i społeczna sprawia, że turyści chętnie wracają do tego kraju chcąc poznawać nowe regiony. Punktami obowiązkowymi powinny być takie miejsca jak: tętniące życiem miasto Meksyk, urwiska zatoki Acapulco, prekolumbijskie piramidy na Wyżynie Meksykańskiej, czy też ruiny ośrodków Majów. Nie brakuje tu również atrakcji dla miłośników sportów: skoki do wody, nurkowanie, spływy kajakowe rwącymi rzekami, wspinaczki.

Dobrą wiadomością dla Polaków jest fakt, iż w celach turystycznych nie ma obowiązku wizowego (pobyt do 90 dni).Wystarczy odebrać specjalną kartę turystyczną, a jej kopię okazać przy wylocie z kraju. Obowiązkowo trzeba mieć przy sobie paszport ważny minimum przez 6 miesięcy oraz bilet powrotny. Szczepienia nie są wymagane. Lot do Meksyku trwa około 10 godzin. Językiem urzędowym jest hiszpański, ale po angielsku również uda się nam porozumieć z mieszkańcami.

Zanzibar

[wpgmza id=”11″]

Wycieczka na Zanzibar to całe mnóstwo atrakcji wodnych. Kraj ten słynie z przepięknych plaż, krystalicznie czystej wody, oceanu w kolorze szmaragdu oraz silnych amplitud przypływów i odpływów. Ogromne bogactwo podwodnego świata przyciąga rzesze amatorów nurkowania oraz miłośników fotografii podwodnej. W Zatoce Delfinów można wziąć udział w wycieczce łodzią obserwując stada tych sympatycznych ssaków. Dzięki charakterystycznemu zjawiskowi silnych przypływów i odpływów można przespacerować się po dnie morza niemalże suchą stopą. Najstarsza część stolicy Zanzibaru – „Kamienne Miasto” urzeka labiryntem stylów architektonicznych. Tak różnorodna zabudowa jest wynikiem mieszanki kultur, w której uczestniczyła ludność Wschodniej Afryki, Arabii, Persji, Chin, Portugalii i wiele innych. Zabudowa miasta charakteryzuje się wąskimi uliczkami, po których można się przemieszczać tylko pieszo, rowerami i motocyklami.

Wybierając się na teren Tanzani , Polacy muszą posiadać ważną wizę. Wizę turystyczną można otrzymać na lotnisku w Zanzibarze (pobyt na 30 dni wliczając dzień wjazdu i wyjazdu). Warunkiem jej otrzymania jest posiadanie ważnego paszportu na minimum 6 miesięcy licząc od czasu wyjazdu (z dwoma pustymi stronami) oraz dokonanie płatności gotówką w wysokości 50 USD. Szczepienia nie są wymagane. Lot do Zanzibaru trwa około 10 godzin.

Wakacje, plaża (źródło: itaka.pl)


Post Author: WebTurystka

Podróże bawią, podróże kształcą, podróże uczą... Podróżowanie to moja pasja, którą podzielam wraz z Podróżnikiem. Nie ważne jest jak daleko się wybierzemy, ważne aby czerpać z tego radość i dostrzegać piękno otaczającego nas świata. Nasz blog to zaproszenie do skorzystania z tego co oferuje nam natura. Dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i przygodami, które się Nam przytrafiają. Opisujemy miejsca, które warto odwiedzić. Chętnie przeczytamy również Twoje wrażenia z podróży. Zapraszamy do czynnego komentowania artykułów oraz do redagowania własnych - a na pewno je zamieścimy na łamach WebTurystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *