Gródek nad Dunajcem malownicze miejsce na wypoczynek

Gródek nad Dunajcem to malownicza miejscowość w powiecie nowosądeckim w województwie Małopolskim, jest ona również siedzibą gminy. Jej położenie sprawia, że jest to stolica turystyczna powiatu nowosądeckiego. Osoby tu przebywające mogą skorzystać z bardzo szerokiej bazy noclegowej np. domki wczasowe: Zielona Dolina, kwatery, pensjonaty: Na Wzgórzu, hotele: Heron, Lemon Spa. W Gródku zaczynają się trasy rowerowe, oraz piesze szlaki turystyczne. Dla miłośników wędkarstwa okolice jeziora rożnowskiego to nie lada gratka, mogą tam złowić szczupaka, sandacza czy też suma.
Jezioro Rożnowskie nad którego brzegiem znajdują się domki letniskowe Zielona Dolina swoim wyglądem przypomina literę „S” długość jeziora wynosi około 20 kilometrów przy średniej szerokości około 1 kilometra.

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek, proponujemy dopłynięcie do Małpiej Wyspy, tam też znajduje się rezerwat ptactwa wodnego. Osoby odwiedzające Gródek nad Dunajcem płyną na wyspę korzystając z wypożyczalni rowerków wodnych czy też kajaków.

Zabytki, które powinniśmy zobaczyć, przebywając w Gródku nad Dunajcem:

Około 5,8 km od Gródka nad Dunajcem znajduje się miejscowość Podole, tam możecie obejrzeć drewniany kościół z początku XVI wieku. W sąsiadującej miejscowości czyli Przydonicy znajduje się zabytkowy Kościół Matki Boskiej Różańcowej, należący do zabytków szlaku architektury drewnianej w Małopolsce. Do kościoła przybywają z daleka wierni, aby uświadczyć łask Matki Boskiej. Kościół posiada informację na temat cudownych uzdrowień.

W gminie Gródek nad Dunajcem  znajduje się również Tropie. Miejscowość ta znana jest przede wszystkim z romańskiego kościoła, inną atrakcją religijną jest sanktuarium świętych pustelników Świerada i Benedykta. Dla pasjonatów jednośladów napędzanych siłą mięśni napiszemy, że przez Tropie wiedzie szlak turystyki rowerowej.

Rożnów to kolejna miejscowość położona w gminie Gródek nad Dunajcem. Jest ona znana z rycerza Zawiszy Czarnego który miał tam swoją posiadłość. Do niego należał zamek, który był wybudowany na jednym ze skalistych cypli pod koniec czternastego wieku. Pełnił on funkcję warowni, strzegł doliny rzeki.

Gródek nad Dunajcem to bardzo ciekawa okolica z przepięknym krajobrazem. Warto chociaż raz wybrać się tutaj. Cisza i spokój, do tego wspaniałe widoki są gwarancją, że jeszcze będziesz chciał do niej powrócić.  Jeżeli zainteresowałem Cię tym aby przyjechać do Gródka i spędzić tam kilka  dni zapraszam do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez Zieloną Dolinę na nocleg w Gródku nad Dunajcem.

Zapraszamy do obejrzenia przykładowych zdjęć naszych domków:


 

Telefon:

+48 664 143 528
+48 795 131 886

Adres:

33-318 Gródek nad Dunajcem
GPS: N49.751869| E20.736571

Email:

zielona.dolina.info@gmail.com

Strona www:

domki-grodek.pl

Mapa dojazdu:


Post Author: Krzysztof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *