Jezioro Rożnowskie (źródło: pixabay.com)

Jezioro Rożnowskie

Jezioro Rożnowskie to jezioro sztuczne, powstałe na rzece Dunajec po zbudowaniu zapory w1942 roku. Nazwa tego zbiornika wodnego pochodzi od nazwy wioski, która jest położona nad jeziorem. Podstawowe informacje jakie każdego interesują to: długość ok. 22km, szerokość ok. 2km oraz głębokość sięgająca 30-35m.

W koło całego jeziora Rożnowskiego znajdziemy wiele miejscowości wypoczynkowych i turystycznych tj: Rożnów, Grudek nad Dunajcem, Tęgoborze, Znamirowice, Zbyszyce, Bartkowa, Tabaszowa. Wypoczynkowi sprzyjają bardzo urokliwe tereny nad samym zbiornikiem, gdzie znajdziemy porośnięte lasami górzyste pagórki, na całej długości plaże dla turystów.

Jezioro Rożnowskie
Jezioro Rożnowskie

Praktycznie w każdym miejscu gdzie tylko mamy dostęp do akwenu wodnego możemy znaleźć ośrodki wypoczynkowe, domki letniskowe, pola namiotowe itp.  Dlatego jeśli mamy ochotę wybrać się w to miejsce to możemy zapomnieć o jakichkolwiek kłopotach związanymi z noclegiem.

Czym było by jezioro bez możliwości wypożyczenia sprzętu do pływania na akwenie. Tego typu atrakcje również znajdziemy, są to łódki, rowerki wodne itp. Możemy się w każdej chwili zabrać na pokład statku „Jaskółka”, który kursuje między: Gródkiem nad Dunajcem a Rożnowem. W czasie pobytu można uprawiać sporty wodne, albo udać się w spokojniejsze miejsce by trochę powędkować czy wybrać się na wycieczkę rowerową lub po prostu spacer. W czasie tych podróży można śmiało udać się do ruin zamku Rożnów który znajduje się na drodze już wymienianych miejscowości, czyli z Rożnowa do Gródka nad Dunajcem.


Post Author: WebTurysta

Co by tu można o mnie powiedzieć. Na pewno podróżowanie jest dla mnie bardzo ważne dlatego tak często jak tylko mogę wybieram się na wycieczki. Najlepszym miejscem są oczywiście góry, ale nie stronię od atrakcyjnych i ciekawych miejsc i obiektów w Polsce. Dlatego postanowiłem wspólnie z Podróżniczką zacząć prowadzić ten blog, alby w każdym zaszczepić chęć podróżowania. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu nam się to udaje. Jeżeli chcecie nam w prowadzeniu tego bloga to zapraszamy o informowaniu nas o ciekawych miejscach w komentarzach oraz poprzez własnoręczne opisywanie takich miejsc. Na tym blogu możemy zamieścić również TWOJE wspomnienia z podróży.

6 thoughts on “Jezioro Rożnowskie

  Kacper Mystkowski

  (29 września 2012 - 19:13)

  To w środku to małpia wyspa prawda??

   podroznik

   (30 września 2012 - 10:43)

   Ta wyspa, o którą pytasz jest nazywana przez okolicznych mieszkańców właśnie małpią wyspą.

  ZielonaDolina

  (5 lipca 2017 - 13:29)

  Jeżeli podoba się wam Jezioro Rożnowskie to zapraszamy do Gródka nad Dunajcem, dokładniej jednego z jego przysiółków Podole Górowa. Cudowne widoki cisza i spokój. Zapraszam serdecznie.

  Jan

  (5 lipca 2021 - 01:48)

  Za sprawą wielu inwestycji wokół Jeziora Rożnowskiego, miejsce staje się coraz bardziej atrakcyjną opcją na udany urlop. Od rozbudowy bazy gastronomicznej i noclegowej, po inwestycje w infrastrukturę drogową.

  Maja

  (24 lipca 2021 - 23:47)

  Gminy Jeziora Rożnowskiego przeżywają obecnie swój Renesans. Po upadku w latach 90 i początku 00, obecnie dzięki prywatnym i gminnym inwestycjom to miejsca nabierają nowej jakości, szczególnie Gródek nad Dunajcem.

  Anna

  (9 maja 2024 - 00:13)

  Tam nigdy nie byłam, a widać jest bardzo wiele atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *