Kolejką na Kasprowy Wierch

 

Będąc z Podróżnikiem w Zakopanym, pogoda nam splatała figla (lało jak z cebra) i musieliśmy codziennie zmieniać plany naszych wędrówek. Ostatniego dnia zamarzyło się nam wjechać na Kasprowy Wierch. Serce z żalu ściskało, bo przecież chcieliśmy tam dotrzeć o własnych siłach. Poczuć ból w mięśniach, ledwie łapać oddech ze zmęczenia i rozpierającą radość, że zdobyliśmy szczyt. No ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Ze względu na ograniczenie czasowe i niesprzyjająca pogodę zdecydowaliśmy się udać tam kolejka liniową. Do Kuźnic, gdzie znajduje się kolejka dostaliśmy się bez problemu – busiki kursują non stop z dworca w Zakopanym. Zdziwienie było nasze ogromne, gdy się okazało, że mimo nie szałowej pogody staliśmy w kolejce po bilety dobre 20 minut. Aż strach pomyśleć co tam się dzieje, gdy jest sezon i piękna pogoda. Dla osób niecierpliwych jest szybsza opcja – można nabyć bilet przez Internet i wtedy idzie się do drugiej kolejki, w której nie było nikogo, ale bardziej bolesna dla portfela – bilet jest droższy.

Razem z Podróżnikiem nabyliśmy bilety w obie strony. Tu znowu uwaga techniczna – nie opłaca się jechać w jedna stronę. Każdy bilet ma ramy czasowe. Od momentu wjazdu na powrót ma się dwie godziny. Można zjechać wcześniej wagonikiem, gdy jest miejsce, ale nie później. Na początku trochę się martwiliśmy, że dwie godzinki to trochę mało, ale jak się okazało czas jest wystarczający na podziwianie krajobrazów i podejście do pobliskich szczytów. Przejazd kolejka trwa około 20 minut.

Po wydaniu 50 pln na skrawek papieru (teraz bilety poszły jeszcze w góre…) i wsiąście w wagonik trochę ściska w portfelu, ale już po paru chwilach wiadomo, że warto. Widoki są oszałamiające, tego nie da się opisać słowami. To trzeba zobaczyć. Przekonajcie się sami. Choć zdjęcia nie oddają tego w pełni.

Widok z Kasprowego Wierchu

Widok z Kasprowego Wierchu

Widok z Kasprowego Wierchu

Widok z Kasprowego Wierchu

Widok z Kasprowego Wierchu

Na Kasprowym Wierchu znajduje się stacja metrologiczna. Informacja jest przekazywana na bieżąco na podnóże góry. Radze się dobrze ubrać, bo jak to w górach raz słońce raz deszcz, a czasem i gradem postraszy. Z Kasprowego Wierchu roztacza się piękny widok na Dolinę Stawó w Gąsienicowych, Dolinę Goryczkową oraz pobliskie szczyty.

 

Cennik na kolej liniową na Kasprowy Wierch 2013/2014

 

Normalny

Ulgowy

5-26*

Oraz 65 +

Góra- dół

63,00 PLN

53,00 PLN

Góra

48,00 PLN

43,00 PLN

Dół

48,00 PLN

43,00 PLN

Dla członków PTTK jest rabat 10%. Więcej informacji można znaleźć na stronie Polskich Kolei Liniowych – CENNIK

W cenę każdego biletu wchodzi opłata za przebywanie na terenie obszaru Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wkurzyło nas to z Podróżnikiem, że my posiadając taki karnet upoważniający do chodzenia po TPN nie mogliśmy otrzymać jakiegoś zwrotu lub stosownej zniżki. No ale cóż życie.


Post Author: WebTurystka

Podróże bawią, podróże kształcą, podróże uczą... Podróżowanie to moja pasja, którą podzielam wraz z Podróżnikiem. Nie ważne jest jak daleko się wybierzemy, ważne aby czerpać z tego radość i dostrzegać piękno otaczającego nas świata. Nasz blog to zaproszenie do skorzystania z tego co oferuje nam natura. Dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i przygodami, które się Nam przytrafiają. Opisujemy miejsca, które warto odwiedzić. Chętnie przeczytamy również Twoje wrażenia z podróży. Zapraszamy do czynnego komentowania artykułów oraz do redagowania własnych - a na pewno je zamieścimy na łamach WebTurystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *