Najlepsze Spa – Wrocław i okolice – zobacz nasz poradnik

We Wrocławiu znajduje się wiele turystycznych atrakcji, ale trudno jest zobaczyć je wszystkie w jeden dzień. Jeśli planujesz jednodniową wycieczkę to od razu o tym zapomnij. Pamiętaj że Wrocław jest stolicą województwa dolnośląskiego i czwartym pod względem wielkości w Polsce miastem. Tym samym będziesz potrzebował dobrej bazy wypadowej lub hotelu spa na Dolnym Śląsku, aby zwiedzić wszystko co jest warte zobaczenia i jeszcze dobrze wypocząć.

Wrocław czy hotel spa pod Wrocławiem?

Wrocław jest pełen ciekawych miejsc do zwiedzenia, takich jak Ratusz, Hala Stulecia czy Ostrów Tumski. Wszystko natomiast zależy od tego czego szukasz i jakie masz plany na swoją podróż. Oczywiście wynajęcie hotelu spa we Wrocławiu daje szybki dostęp do wszystkich atrakcji turystycznych i rozrywek. Natomiast pamiętajmy o tym że wzrosły i to mocno ceny (wszak inflacja bardzo mocno daje się we znaki wszystkim). Pamiętajmy również, że hotele w centrum miasta będą zazwyczaj droższe niż te położone w dzielnicach oddalonych od centrum, a ceny noclegów w okresie wakacyjnym lub podczas ważnych imprez i wydarzeń będą zwykle wyższe niż w pozostałych porach roku.

Zastanówmy się jednak nad wypoczynkiem w hotelu położonym maksymalnie do 1h od Wrocławia. Czy takie rozwiązanie będzie dobre? Dzięki takiemu podejściu zyskujemy spokojne miejsca na relaks i odpoczynek. Ceny noclegu są oczywiście również atrakcyjniejsze. Oczywiście musimy trochę poświęcić na dojazd, ale równocześnie możemy dłużej spędzić w takim miejscu i lepiej wypocząć w spa pod Wrocławiem.

Hotel SPA w okolicach Wrocławia.

Jeśli szukasz hotelu spa z własną winnicą i winiarnią, a także sauną z widokiem na las oraz zewnętrznymi jacuzzi, polecam rozważyć Hotel Niemcza (Hotel & WINO & SPA): https://hotelniemcza.pl. Ten obiekt położony jest zaledwie godzinę od Wrocławia, oferuje szeroki wybór zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Hotel spa niedaleko Wrocławia dysponuje własną winnicą i winiarnią, a wino jest wykorzystywane w niektórych zabiegach spa. Jeśli chcesz zrelaksować się w luksusowym otoczeniu z dala od miasta Hotel Niemcz jest dobrym wyborem. Stąd bardzo szybko dostaniesz się do Wrocławia, a później po trudach zwiedzania wrócisz do wspaniałego miejsca gdzie szybko odpoczniesz i zapomnisz o zmęczeniu.

Co koniecznie trzeba zwiedzić we Wrocławiu?

We Wrocławiu znajduje się wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, ale oto kilka propozycji, które na pewno warto zobaczyć:

 • Ratusz we Wrocławiu – jeden z najpiękniejszych ratuszy w Polsce, z XV-wieczną wieżą i zegarem astronomicznym.
 • Hala Stulecia – neorenesansowa hala wystawowa zbudowana z okazji Wystawy Światowej w 1913 roku. Obecnie służy jako centrum kongresowe i miejsce imprez kulturalnych.
 • Ostrów Tumski – najstarsza część miasta z pięknymi kościołami, w tym katedrą św. Jana Chrzciciela i bazyliką św. Elżbiety.
 • Panorama Racławicka – olbrzymie malowidło ścienne przedstawiające bitwę pod Racławicami, jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
 • Ogród Japoński – piękny ogród z kaskadami, mostkami i rzeźbami zainspirowanymi kulturą Japonii.
 • Most Grunwaldzki – jeden z największych mostów w Polsce, z piękną panoramą na miasto i Odrę.

To tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie oferuje Wrocław. Jeśli masz więcej czasu, warto zwiedzić także inne ciekawe miejsca, takie jak Muzeum Narodowe, Ogród Botaniczny czy Muzeum Miejskie.

Co warto zwiedzić w okolicach Wrocławia?

Natomiast gdy chcesz zwiedzić okolice Wrocławia to koniecznie zobacz|

 • Karkonoski Park Narodowy – piękny park narodowy z najwyższym szczytem Sudetów, Śnieżką.
 • Zamek Książ – imponujący zamek w Wałbrzychu, jeden z największych zamków w Europie.
 • Złoty Stok – kopalnia złota i muzeum górnictwa zlokalizowane w Złotym Stoku.
 • Muzeum Bajek i Baśni w Paczkowie – interaktywne muzeum poświęcone bajkom i baśniom.
 • Zamek Grodno – zamek w Grodnie, obecnie siedziba muzeum.
 • Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju – muzeum poświęcone historii zabawek, z ponad 20 000 eksponatami.

To tylko niektóre z wielu ciekawych miejsc, warto również szukać takich miejsc, które szczególnie nas interesują.

Zdjęcie główne: pixabay


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *