noc muzeów

Noc muzeów 2013

Nie wszyscy lubią spać w nocy, a już na pewno nie wtedy kiedy wokół jest tyle atrakcji i to całkowicie bezpłatnych. O czym mowa? O nocy muzeów, kiedy szereg państwowych i prywatnych placówek o charakterze muzealnym jest czynne w nocy, a wstęp do nich jest darmowy.

W tym roku noc muzeów odbędzie się z 18 na 19 maja (w niektórych miastach szybciej np. w Krakowie z 17 na 18 maja). W trakcie Mocy/Nocy Atrakcji będą otwarte liczne galerie sztuki, muzea, zamki, pracownie artystyczne – wszystkie miejsca, w których czeka na nas spora dawka kultury.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 roku. Szybko stała się strzałem w dziesiątkę na promocje kultury i przebojem wtargnęła do innych krajów europejskich. Do Polski po raz pierwszy zawitała w 2003 r. w Poznaniu. W kolejnych latach lista miast organizujących Noc Muzeów w Polsce (na świecie również) powiększała się. Noc Muzeów cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród organizatorów jak i zwiedzających.

Noc muzeów
Noc muzeów

Warto skorzystać z tej okazji nie tylko ze względu na „bilet za darmochę”, ale przede wszystkim dlatego że „nocne zwiedzanie” niesie ze sobą jakąś tajemniczość. Jest to niezwykłe przeżycie często potęgowane przez dodatkowe starania „ekipy muzealnej”. Często się zdarza, że przewodnicy przebierają się w stroje adekwatne do wystroju muzeów, mają jakiś eksponat specjalny, udostępniają zakątki niedostępne dla zwiedzających za dnia lub zapewniają inne ciekawe atrakcje. Wykłady, pokazy świetlne, koncerty, „legendy na żywo” często umilają nocne zwiedzanie – muzea zaskakują swoją pomysłowością w przełamywaniu stereotypów nudnych i poważnych placówek.

Program nocy muzeów 2013 oraz więcej informacji można uzyskać na stronie: noc-muzeów.pl


Post Author: WebTurystka

Podróże bawią, podróże kształcą, podróże uczą... Podróżowanie to moja pasja, którą podzielam wraz z Podróżnikiem. Nie ważne jest jak daleko się wybierzemy, ważne aby czerpać z tego radość i dostrzegać piękno otaczającego nas świata. Nasz blog to zaproszenie do skorzystania z tego co oferuje nam natura. Dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i przygodami, które się Nam przytrafiają. Opisujemy miejsca, które warto odwiedzić. Chętnie przeczytamy również Twoje wrażenia z podróży. Zapraszamy do czynnego komentowania artykułów oraz do redagowania własnych - a na pewno je zamieścimy na łamach WebTurystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *