Turystyka biznesowa

Obecnie biznes stawia coraz wyższe wymagania odnośnie miejsc, w których prowadzone są spotkania biznesowe. Dlatego też utarł się termin turystyka biznesowa, w którym najczęściej mówi się o takich aspektach jak wykłady, konferencje, spotkania biznesowe itp.

Nasuwa się jednak jedno zasadnicze pytanie czy jest to jeszcze turystyka? Pytanie jest trudne, ponieważ biznes korzysta z infrastruktury turystycznej (hotele, pensjonaty, restauracje itp.), odwiedzają miejsca bogate w piękne okolice, jednak nadrzędnym celem jest biznes i interesy z nim związane.

Turystyka tego typu ma inny cel i odbywa się na całkiem innych zasadach. Osoby korzystające z infrastruktury turystycznej do celów biznesowych wymagają większego zaangażowania oraz dbałości i standardu. To dla tego „turysty” ważne jest jak szybko dostanie się na miejsce spotkania, w jakich warunkach będą prowadzone rozmowy czy gdzie odbędzie się konferencja itp. To dla tej klasy nie liczą się koszty, a standard im zapewniany. Powstał, więc prężnie rozwijający się dział gospodarki, który dostarcza dodatkowe dochody osobom utrzymującym się z turystyki. Dlatego największą wagę do turysty biznesowego powinni przykładać hotelarze, restauratorzy.

Turystykę biznesową dzielimy najczęściej na:

  • spotkania grupowe (wykłady, konferencje, seminaria itp.),
  • indywidualne spotkania (podróże służbowe, nowe kontrakty itp.),
  • podróże integracyjne,
  • wystawy targi (wszelkiego rodzaju pokazy dla klientów i branży),
  • imprezy firmowe,
  • szkolenia, kursy.
Turystyka biznesowa
Turystyka biznesowa – wg. Światowej Organizacji Turystyki

Duże korporacje wydają niebotycznie duże sumy, aby pozyskać nowych klientów oraz dobrze zmotywować swoich pracowników. Miasta, które są w stanie zapewnić większość lub wszystkie potrzebne do tego warunki, mogą liczyć w dłuższej perspektywie na rozwój gospodarki lokalnej oraz zwiększenie miejsc pracy, a czasami na nowe inwestycje.


Post Author: WebTurysta

Co by tu można o mnie powiedzieć. Na pewno podróżowanie jest dla mnie bardzo ważne dlatego tak często jak tylko mogę wybieram się na wycieczki. Najlepszym miejscem są oczywiście góry, ale nie stronię od atrakcyjnych i ciekawych miejsc i obiektów w Polsce. Dlatego postanowiłem wspólnie z Podróżniczką zacząć prowadzić ten blog, alby w każdym zaszczepić chęć podróżowania. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu nam się to udaje. Jeżeli chcecie nam w prowadzeniu tego bloga to zapraszamy o informowaniu nas o ciekawych miejscach w komentarzach oraz poprzez własnoręczne opisywanie takich miejsc. Na tym blogu możemy zamieścić również TWOJE wspomnienia z podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *