Turystyka krajoznawcza

Chciałbym wszystkich przekonać do podróżowania po naszym wspaniałym kraju, gdzie nie brakuje miejsc do odwiedzenia i rzeczy do zobaczenia. Wszyscy za pewne wiedzą, że turystyka krajoznawcza to przede wszystkim podróże do miejsc, miejscowości czy regionu związana z poznawaniem własnego kraju. W czasie podróżowania po Polsce możemy zobaczyć wiele wspaniałych zabytków, obiektów przyrodniczych oraz przepięknych widoków, które dostarcza niesamowitych wrażeń.

Widok zimą ze szczytu Jaworzyny na Tatry
Widok zimą ze szczytu Jaworzyny na Tatry

Warto wiedzieć, że uczestnicząc w wyprawach krajoznawczych często mamy okazje poznać nieznane szerszemu gronu historie danego regionu czy miejsca. Najlepszą skarbnicą wiedzy są w tym przypadku osoby mieszkające na danym terenie. Niejednokrotnie zdarza się, że będąc w jakimś miejscu i podziwiając zabytki, ktoś zagadnie nas i opowie o dziejach tego obiektu.

Zamek w Malborku (źródło: sxc.hu)
Zamek w Malborku (źródło: sxc.hu)

W czasie podróżowania po naszym kraju kształtujemy w sobie jeszcze większa chęć jego poznania. Poprzez aktywne formy wypoczynku oraz wyprawy w trudne do zdobycia tereny (góry, jaskinie itp), nabywa się często nowych umiejętności i sprawności.

Każdego kto czyta te słowa zapraszam do podzielenia się miejscami które byłoby warto odwiedzić w naszym kraju. Prosiłbym również o jakieś historie na temat danego miejsca, tak aby poszerzyć wiedzę danego regionu. Może okaże się, że nie znajdziemy tych informacji nigdzie indziej tylko poznamy je od kogoś z Was.


Post Author: WebTurysta

Co by tu można o mnie powiedzieć. Na pewno podróżowanie jest dla mnie bardzo ważne dlatego tak często jak tylko mogę wybieram się na wycieczki. Najlepszym miejscem są oczywiście góry, ale nie stronię od atrakcyjnych i ciekawych miejsc i obiektów w Polsce. Dlatego postanowiłem wspólnie z Podróżniczką zacząć prowadzić ten blog, alby w każdym zaszczepić chęć podróżowania. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu nam się to udaje. Jeżeli chcecie nam w prowadzeniu tego bloga to zapraszamy o informowaniu nas o ciekawych miejscach w komentarzach oraz poprzez własnoręczne opisywanie takich miejsc. Na tym blogu możemy zamieścić również TWOJE wspomnienia z podróży.

4 thoughts on “Turystyka krajoznawcza

  pendragon

  (19 września 2011 - 17:15)

  Popieram całym sercem taką turystykę i dziękuję za zaproszenie. Pozdrawiam z Irlandii

   Podroznik

   (19 września 2011 - 17:50)

   Ciesze się i zapraszam do czytania innych naszych tekstów, na tym blogu.

  Gronostaj

  (1 grudnia 2011 - 14:32)

  Bardzo dobrze, że zajmujecie się tematem turystyki krajoznawczej, ponieważ trzeba ją propagować w śród społeczeństwa jak najbardziej i jak najwięcej tylko się da.

   Podrozniczka

   (22 lutego 2012 - 20:31)

   Dziękuję Ci za dobre słowa. Staramy się jak najbardziej spopularyzować turystykę krajoznawczą, ponieważ mamy się czym chwalić w naszym pięknym kraju. Tak na marginesie ciekawe czy nasze (moje i podróżnika) starania namówiły kogokolwiek do odwiedzenia chociaż jednego miejsca przez nas opisywanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *