Turystyka uzdrowiskowa

W ostatnim czasie coraz bardziej staje się popularna turystyka uzdrowiskowa, a dokładniej wypoczynek w mieście będącym uzdrowiskiem. Coraz więcej turystów ściąga tam całymi rodzinami, aby zakosztować leczniczego klimatu. Nie może nas dziwić również fakt coraz większej liczby turystów zagranicznych, którzy coraz bardziej doceniają nasze uzdrowiska, za sprawą lepszej promocji tych miast.

Uzdrowiska przyciągają do siebie podróżników przede wszystkim bogatymi walorami naturalnymi mającymi właściwości lecznicze, jak również bardzo dobrymi źródłami wód bogatych w składniki mineralne. Na obszarze Polski znajduje się cała masa miejsc, które wyróżniają się pod względem tych właśnie względem co wyróżnia nas na tle reszty państw Europy. Coraz liczniejsi kuracjusze zagranicy poza wymienionymi już atrybutami doceniają przede wszystkim piękno przyrody otaczającej pensjonaty w których się mogą zakwaterować.

Świnoujście
Świnoujście

W czasie pobytu w regionach uznanych uzdrowisk strudzeni dniem codziennym (hałas, pęd codziennego dnia, choroby itp.).  kuracjusze mogą zregenerować swoje siły. W miejscowościach uzdrowiskowych często znajdują się sanatoria, które są coraz lepiej wyposażone w nowoczesny sprzęt, aby coraz lepiej pomagać ludziom w ich dolegliwościach.

Najbardziej uznane miejscowości uzdrowiskowe znajdują chyba w każdym województwie jednak największe ich nagromadzenie możemy odnaleźć w południowej i północnej Polsce. Wymienię kilka chyba najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych:

  • Krynica Zdrój
  • Piwniczna Zdrój,
  • Żegiestów,
  • Inowrocław,
  • Iwonicz Zdrój,
  • Nałęczów,
  • Busko Zdrój,
  • Kamień Pomorski,
  • Kołobrzeg,
  • Świnoujście.

Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich do odwiedzania tych pięknych miejscowości, z bogatą tradycją, klimatem i zabytkami, aby nie tylko się leczyć ale również zobaczyć wiele wspaniałych miejsc.

Dokładna lista uzdrowisk znajduje się na stronie:  lista uzdrowisk w Polsce


Post Author: WebTurysta

Co by tu można o mnie powiedzieć. Na pewno podróżowanie jest dla mnie bardzo ważne dlatego tak często jak tylko mogę wybieram się na wycieczki. Najlepszym miejscem są oczywiście góry, ale nie stronię od atrakcyjnych i ciekawych miejsc i obiektów w Polsce. Dlatego postanowiłem wspólnie z Podróżniczką zacząć prowadzić ten blog, alby w każdym zaszczepić chęć podróżowania. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu nam się to udaje. Jeżeli chcecie nam w prowadzeniu tego bloga to zapraszamy o informowaniu nas o ciekawych miejscach w komentarzach oraz poprzez własnoręczne opisywanie takich miejsc. Na tym blogu możemy zamieścić również TWOJE wspomnienia z podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *