Twierdza Przemyśl: mapa

Twierdza Przemyśl

Jak mogliście zauważyć od bardzo dawna nie było żadnego wpisu na naszym portaliku. Jest to spowodowane wieloma względami, jednak najważniejszy dla wszystkich jest zapewne to, że planowaliśmy niedawno miniony weekend majowy. Przebrnęliśmy ten czas na bardzo intensywnych poszukiwaniach na wspaniałe wypady po naszym kraju. Udało nam się odwiedzić kilka Ciekawych miejsc. Dzisiaj chciałbym zaprezentować wszystkim kompleks fortyfikacji Twierdzy Przemyśl

Twierdza Przemyśl  – jest to wielki zespół obiektów obronnych na polskich ziemiach. Fortyfikacje są jedną z 200 wielkich obiektów obronnych istniejących w Europie od 1914. Można powiedzieć, że jest również jedną z najbardziej doświadczonych pod względem oblężeń, ponieważ przetrwała aż trzy takie wydarzenia (jest to niespotykane w współczesnej historii wojen).

Twierdza Przemyśl: mapa

Budowa fortyfikacji rozpoczęła się w 1853 roku i trwała do 1856, w czasie gdy stosunki między Austrią i Rosją znacznie się pogorszyły. Najważniejszym celem wybudowania twierdzy było stworzenie odpowiedniej obrony dla Bramy Przemyskiej na styku kotliny Sandomierskiej i Karpat, w czasie gdy Przemyśl stawał się ważnym węzłem kolejowym na trasie z Lwowa do Wiednia. Po pierwszej wojnie światowej Twierdza Przemyśl nie odegrała już żadnej ważniejszej roli. Doprowadziło to do popadania całego kompleksu do ruiny. Pocieszającym staje się fakt, że powstaje coraz więcej inicjatyw mających na celu konserwację i odbudowę części fortyfikacji.

Odwidzieliśmy kilka z fortów, więc w następnych odsłonach naszych opisach ciekawych miejsc postaramy się je opisać oraz również pokazać zdjęcia jakie udało nam się zrobić.


Post Author: WebTurysta

Co by tu można o mnie powiedzieć. Na pewno podróżowanie jest dla mnie bardzo ważne dlatego tak często jak tylko mogę wybieram się na wycieczki. Najlepszym miejscem są oczywiście góry, ale nie stronię od atrakcyjnych i ciekawych miejsc i obiektów w Polsce. Dlatego postanowiłem wspólnie z Podróżniczką zacząć prowadzić ten blog, alby w każdym zaszczepić chęć podróżowania. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu nam się to udaje. Jeżeli chcecie nam w prowadzeniu tego bloga to zapraszamy o informowaniu nas o ciekawych miejscach w komentarzach oraz poprzez własnoręczne opisywanie takich miejsc. Na tym blogu możemy zamieścić również TWOJE wspomnienia z podróży.

2 thoughts on “Twierdza Przemyśl

  ZielonaMila

  (7 września 2012 - 07:46)

  Cieszę się, że powstają takie wpisy i promują polskie miasta. Pozdrawiam

   podroznik

   (7 września 2012 - 08:31)

   Dzięki za miłe słowa. Staramy się jak najbardziej propagować właśnie informację związane z Polską. Zawsze staramy się pokazać ciekawe miejsca, zabytki, miasta, aby każdy mógł później sam we własnym zakresie wybrać się w dane miejsce i się przekonać o ich wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *