Uchu ha, uchu ha nasza zima zła…

Tak brzmi fragment piosenki śpiewanej przez dzieci, a tu zimy prawie ani śladu. Do tej pory obchodziła się z nami łaskawie w tym roku. Zazwyczaj już od listopada straszyła mrozami i nieprzejezdnymi drogami. Za oknem różnie u jednych śnieg, u innych jego brak, mimo tego z dniem dzisiejszym, czyli 22 grudnia mamy zimę.

Mam tylko cicha nadzieję, że na święta aniołki zrobią bitwę na poduszki i na ziemie spadnie trochę białego puchu. Uwielbiam taki prezent z nieba, a święta Bożego narodzenia są wtedy pełne uroku.

Zima w Polsce (źródło: pixabay.com)
Zima w Polsce

Jeśli tylko pojawi się śnieg wybieram się na sanki, a co! Nie ma to jak powrót do lat dzieciństwa i niezapomniana radość. Zachęcam wszystkich do aktywnego wypoczynku (a mamy trochę do wyboru: lepienie bałwana, sanki, narty, łyżwy, snowboard czy choćby zwykle spacery) i korzystania (jeśli tylko są warunki i mamy czas) z zimowej aury.

Poniżej zamieszczam parę pięknych widoczków i siup na sanki.

Tatru zimą
Tatry zimą

Post Author: WebTurystka

Podróże bawią, podróże kształcą, podróże uczą... Podróżowanie to moja pasja, którą podzielam wraz z Podróżnikiem. Nie ważne jest jak daleko się wybierzemy, ważne aby czerpać z tego radość i dostrzegać piękno otaczającego nas świata. Nasz blog to zaproszenie do skorzystania z tego co oferuje nam natura. Dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i przygodami, które się Nam przytrafiają. Opisujemy miejsca, które warto odwiedzić. Chętnie przeczytamy również Twoje wrażenia z podróży. Zapraszamy do czynnego komentowania artykułów oraz do redagowania własnych - a na pewno je zamieścimy na łamach WebTurystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *