Weekendowe wyjazdy Polaków wg klientów StayPoland

StayPoland przeprowadziło badanie wśród polskich klientów dotyczące trendów w zakresie wyjazdów na weekend. 14% wszystkich rezerwacji dokonanych za pośrednictwem serwisu, w ostatnich dwóch latach stanowią wyjazdy weekendowe.

W raporcie skupiono się na wyjazdach prywatnych. Mimo zakorkowanych tras, 57% Polaków decyduje się na wyjazd w piątek. W równym stopniu chętnie decydujemy się na wypoczynek jednodniowy jak i dwudniowy.

Większość ankietowanych (63%) regularnie wyjeżdża za miasto, 16% decyduje się na wyjazd w czasie długich weekendów. Podczas wyjazdów jednodniowych, za nocleg dla dwóch osób średnio płacimy 200 zł. Pobyty dwudniowe kosztują nieco więcej około 450 zł.

Klienci chętniej regulują płatność przed przyjazdem do hotelu, tylko 35% decyduje się na opłacenie pobytu na recepcji. Taki wybór warunkuje lepsza cena oraz zniżki przyznawane Klientom przez StayPoland.

Najwięcej, bo 29% ankietowanych wybiera wypoczynek aktywny, nieco mniej 25% decyduje się na relaks nad polskim wybrzeżem. Chętnie odwiedzamy wyjątkowe zamki i pałace, 13% wybiera obiekty SPA i Wellness.

Wśród miast królują: Gdańsk, Kraków, Poznań oraz Wrocław. Na podstawie wyników raportu można stwierdzić, że najmniej popularne są województwa: opolskie, podlaskie i lubelskie.

Największą popularnością wśród polskich klientów wyjeżdżających na weekend cieszą się hotele dwu i trzy gwiazdkowe. Główne kryteria wyboru hotelu to dobra lokalizacja, cena i łatwa anulacja. Osoby podróżujące prywatnie zdecydowanie preferują rezerwacje on-line. Tylko 10% dokonuje rezerwacji telefonicznych.

Aż 47% ankietowanych deklaruje, że istotnym elementem podczas rezerwacji hotelowych są zniżki i program lojalnościowy. Klienci StayPoland rezerwując przez portal otrzymują Złote Punkty, które są wymienne na prezenty oraz bony zniżkowe. Największą popularnością cieszą się jednak vouchery na kolejne pobyty w hotelach. Dodatkowo odbiorcy newslettera otrzymują specjalne oferty z propozycją hoteli na weekendowe wyjazdy.

Źródło: Staypoland.com

Post Author: Gosia

Góry,góry i mazury dwa najważniejsze miejsca które po prostu kocham ;) chcę zarazić moich rówieśników aby odstawili komputery i uciekli do przyrody : l epsza grafika i głośniki ;p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *