Wesołe Miasteczko Chorzów: mapa atrakcji

Wesołe Miasteczko w Chorzowie – atrakcje dla dzieci, tych małych i większych

Karuzele, rollercoaster, beczka śmiechu- któż z nas nie lubi tych atrakcji. Wesołe Miasteczko dostarcza atrakcji zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Chorzowski Park Rozrywki jest największym w Polsce. Śląskie Wesołe Miasteczko mieści się na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku.

Z pewnością do najpopularniejszych należą: Gabinet krzywych Luster, Pałac Strachu, Beczka Śmiechu. Na odważniejszych czeka największy w Polsce Diabelski Młyn – Duża Gwiazda, Rollercoaster jadący z prędkością 60 km/h, czy ześlizg do wody. W sumie na ternie miasteczka znajduje się około 40 atrakcji. Moc atrakcji sprzyja apetytowi, który można zaspokoić w kawiarenkach i restauracjach znajdujących się w obrębie parku. Znajdziemy tam również sklepy z pamiątkami oraz toalety.

Wesołe Miasteczko Chorzów: mapa atrakcji

W tym roku pierwsze otwarcie po zimie nastąpiło 19 kwietnia. Wprawdzie Śląskie Wesołe miasteczko nie przewiduje otwarcia nowych atrakcji, ale turystów z pewnością przyciągną organizowane specjalne wydarzenia: najbliższe to Tęczowe Naleśniki 1 czerwca oraz Dni Dziecka w dniach 30.05 – 3.06. Pozostałe venty w sezonie 2012 to: Noc Świętojańska  (21 – 24.06), Dni Malucha z Duplo (10 – 12.07), Dłuuugi weekend (15 – 19.08) i Zakończenie sezonu (30.09).

Ponadto Wesołe Miasteczko chcąc przyciągnąć jak największe rzesze turystów wprowadziło oczekiwany od długiego czasu karnet całodniowy, dzięki któremu możemy korzystać z atrakcji Az do zamknięcia lunaparku. Dodatkowo wprowadzono do sprzedaży karnetu sezonowe. Z takim biletem możemy odwiedzać park rozrywki nawet i codziennie.

Diabelski Młyn - Gwiazda Duża, Wesołe Miasteczko Chorzów

Diabelski Młyn – Duza Gwiazda, Wesole Miasteczko Chorzów

Wesołe Miasteczko to fantastyczny pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi nie tylko w Dzień Dziecka. W końcu każdy z nas lubi ten dreszczyk emocji tego co nieznane, kolorowe i zapierające dech w piersiach.

Aktualny szczegółowy cennik wstępu do wesołego miasteczka w Chorzowie: Cennik

Godziny otwarcia:
Pn – Pt – 10 -19
Sob – Ndz – 10 – 21

Uwaga: Niektóre z atrakcji mają ograniczenia wiekowe lub wzrostowe.


Post Author: WebTurystka

Podróże bawią, podróże kształcą, podróże uczą... Podróżowanie to moja pasja, którą podzielam wraz z Podróżnikiem. Nie ważne jest jak daleko się wybierzemy, ważne aby czerpać z tego radość i dostrzegać piękno otaczającego nas świata. Nasz blog to zaproszenie do skorzystania z tego co oferuje nam natura. Dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i przygodami, które się Nam przytrafiają. Opisujemy miejsca, które warto odwiedzić. Chętnie przeczytamy również Twoje wrażenia z podróży. Zapraszamy do czynnego komentowania artykułów oraz do redagowania własnych - a na pewno je zamieścimy na łamach WebTurystyki.

3 thoughts on “Wesołe Miasteczko w Chorzowie – atrakcje dla dzieci, tych małych i większych

  Jacek

  (9 czerwca 2012 - 17:18)

  Bylem kilka razy w Chorzowie, ale muszę powiedzieć ze kiedyś było lepiej kupowało się bilet na cały dzień i na wszystkie atrakcje, teraz trzeba płacić za każda osobno.

  J4dzk4

  (21 sierpnia 2013 - 08:54)

  ciekawe miejsce, strasznie mi się tam podobało

  mat

  (11 lipca 2014 - 16:29)

  BEZPIECZEŃSTWO w parku chorzowskim, WPKiW, śląskim, oceniam na ZERO gwiazdek. Powód? Na terenie parku znajduje się stadnina koni TRIAL. W jej okolicy znajduje się m.in. boisko do piłki nożnej i huśtawki dla dzieci. Teren jest otwarty i ogólnodostępny. 10.07.2014 dwójka moich dzieci grała w badmintona na nieogrodzonym, nieoznaczonym jako wybieg dla koni boisku. W pewnym momencie ze stadniny został wypuszczony galopujący, 200 kilogramowy koń. Brakowało 0,5 metra do zabicia dzieci przez konia. Poprosiłem policję o pomoc w przymuszeniu zarządcy stadniny do ogrodzenia lub odpowiedniego oznaczenia terenu (chociażby tak jak w stadninie na Muchowcu). Policjanci, my i inni świadkowie zostaliśmy wyśmiani przez zarządcę stadniny, który miał świadomość niebezpieczeństwa, gdyż żona zarządcy tuż przed wypuszczeniem konia zabrała swojego kilkuletniego syna z boiska. Dziś kontaktowałem się z różnymi instytucjami utrzymywanymi z naszych podatków: straż miejska, sanepid, PIP, urząd miasta Chorzów, urząd marszałkowski. Wykonałem ze 30 telefonów z prośbą o pomoc w przymuszeniu zarządzającego lub właściciela do oznaczenia terenu aby ludzie mieli świadomość, że są na terenie stadniny. Wszystko na nic, nikt nic nie zrobi. Co innego jakby dziecko zginęło. Unikajcie tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *