Wiosna przychodzi wcześniej

Nie wiem czy wszyscy już wiedza, ale dzisiaj mamy już wiosnę,  astronomiczna ale wiosnę. Jak to się stało, zaraz postaram się wytłumaczyć. Jednak na początku proponuje zacząć się cieszyć, iż opuszcza nas zima (czasami mroźna), a przychodzi wiosna, która to jest momentem budzenia się do życia wszelkiej roślinności. To właśnie teraz i w niedługim czasie będziemy widzieć duże ilości zieleni.

Powtarzając za wikipedią dowiemy się dlaczego wiosna przyszła do nas wcześniej:

W XX wieku wiosna w strefie czasowej Polski rozpoczynała się zwykle 21 marca, zaś w miarę przybliżania się końca stulecia coraz częściej 20 marca. W 2011 roku pierwszy dzień wiosny przypadł na 21 marca (godz. 00:21), zaś wszystkie kolejne do roku 2047 będą obchodzone wyłącznie 20 marca, a od 2048 roku – 19 albo 20 marca. Kolejny początek wiosny w dniu 21 marca nastąpi dopiero w roku 2102. Przyczyną zjawiska jest ruch punktu Barana związany z precesją ziemskiej osi rotacji.

Nie będę się bardzo rozpisywać, a postaram się przedstawić to wszystko na zdjęciach.

Wiosna
Wiosna

 

Wiosna, bociany
Bociany

Post Author: WebTurysta

Co by tu można o mnie powiedzieć. Na pewno podróżowanie jest dla mnie bardzo ważne dlatego tak często jak tylko mogę wybieram się na wycieczki. Najlepszym miejscem są oczywiście góry, ale nie stronię od atrakcyjnych i ciekawych miejsc i obiektów w Polsce. Dlatego postanowiłem wspólnie z Podróżniczką zacząć prowadzić ten blog, alby w każdym zaszczepić chęć podróżowania. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu nam się to udaje. Jeżeli chcecie nam w prowadzeniu tego bloga to zapraszamy o informowaniu nas o ciekawych miejscach w komentarzach oraz poprzez własnoręczne opisywanie takich miejsc. Na tym blogu możemy zamieścić również TWOJE wspomnienia z podróży.

1 thought on “Wiosna przychodzi wcześniej

    Antek

    (25 marca 2012 - 22:54)

    Wiosna i budzi się życie z zimowego letargu, robi się pięknie i kolorowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *