Wirtualne muzeum mody Valentino Garavani

Pora wakacyjna skłania nas do podróżowania po świecie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje wycieczki bez konieczności wychodzenia z domu, w szczególności coś dla Pań.. Doskonała alternatywa dla „podróżników w kapciach” z biletem na kanapie :). Wystarczy dostęp do Internetu, by móc podziwiać najpiękniejsze suknie świata.

Valentino Garavani

„Zwiedzać modę” i podziwiać niepowtarzalne kreacje możemy nie tylko w Mediolanie, Paryżu, Londynie ale również na valentinogaravanimuseum.com. Jest to pierwsze muzeum mody dostępne tylko w Internecie. Otwarcie nastąpiło 5 grudnia 2011 roku. W muzeum możemy podziwiać wizerunki ponad 300 sukni światowego projektanta mody Valentino Garavani. Jego kreacje ubierały najpiękniejsze kobiety świata: królowe, księżniczki, gwiazdy filmowe, a także zamożne i wpływowe panie. Jego wiernymi klientkami były m.in. Elizabeth Taylor, Julia Roberts, Sophia Loren, i Jacqueline Kennedy.

W czasie wirtualnych wycieczek  warto również odwiedzić stronę przewodnika po Europejskich Stolicach Mody. Jest to idealne miejsce dla osób które chciałyby dowiedzieć się co jest modnie nosić np.: w Helisinkach, Barcelonie, Wiedniu i innych miastach. Sprawdzając zawczasu co nosi się w jakim kraju czy stolicy nie będziecie się wyróżniać niczym od typowego berlińczyka, londyńczyka czy paryżanina.

Co jest modne w Helsinkach

„Turyści” wirtualnego muzeum mody sami nadają kierunek oraz tempo zwiedzania. Poruszanie się po muzeum jest bardzo intuicyjne. Wystarczy przytrzymać lewy klawisz mysz i poruszać nią w pożądanym kierunku. Wirtualne muzeum jest stworzone na wzór muzealnych sal, w których ekspozycje ułożono tematycznie.

valentinogaravanimuseum3
Suknie w muzeum Valentino

Bardziej dociekliwi i zaintrygowani daną kreacją mogą zasięgnąć dodatkowych informacji u „przewodnika” w postaci przycisku „more”. Zbliżenie sukni pokaże każde cięcie i ścieg. Dla nas pewną niedogodnością może być brak spolszczenia zamieszczonych informacji. W tym celu można skorzystać z jednego z wielu dostępnych w Internecie translatorów (nie mniej jednak coraz mniej ludzi ma z tym problem). Każda suknia posiada swój indywidualny opis a także dane dotyczące kolekcji, z której pochodzi. W łatwy sposób możemy poznać historie sukni, kto i gdzie ją nosił. Przy kreacjach zamieszczono zdjęcia gwiazd, które w nich wystąpiły z okazji różnych wydarzeń. Znajdziemy tu suknie, które królowały na czerwonych dywanach, rozdaniach Oscarów, okładkach znanych magazynów dla kobiet.

valentinogaravanimuseum1
Szczegóły sukni w muzeum Valentino

Suknie 3D to nie jedyne eksponaty tego muzeum. Znajdziemy w nim także ponad 5 tysięcy zdjęć z sesji dla magazynów mody i kampanii reklamowych od lat 60 – tych aż po czasy współczesne. Towarzyszą im rysunki, artykuły, portrety kreatora oraz 95 nagrań z pokazów mody. Gdyby wystawa miała być przeniesiona do budynku istniejącego w rzeczywistości, jego powierzchnia musiałaby wynosić około tysiąca metrów kwadratowych.


Wirtualna wycieczka po muzeum

Valentino w tym nietypowym muzeum „umieścił” swój 50-letni dorobek. Jak sam mówi: „to przegląd mody, która ukształtowała nasze życie”. Znakiem rozpoznawczym Garavani Valentino stał się kolor czerwony. Na jego cześć głęboki odcień czerwieni nazwano „Rosso Valentino”. Projek tant zakochał się w tej barwie podczas pobytu w Barcelonie. Gdy był w operze jego uwagę zwróciły kobiety siedzące w lożach. Każda z nich miała na sobie coś czerwonego i to przykuło jego uwagę. Od tamtej pory, zawsze gdy projektował towarzyszył mu ten widok. Jego czerwone eleganckie kreacje przeszły do historii mody.

Tak noszą się w Barcelonie

Od samego początku wybierał najlepsze i najdroższe materiały. Jako projektant debiutował w 1962 roku. Jego kolekcje przyjęto entuzjastycznie, a pomysły uznano za świeże i innowacyjne. Popularność przyniosła mu „Biała Kolekcja” dedykowana Jackie Kennedy. Od tej pory projektował najpiękniejsze suknie ślubne. W późniejszych latach ożywiał swoje kreacje pop-artowymi printami, kropkami, kokardami i motywami kwiatowymi. Uwielbiał tworzyć haute-couture, czyli kreacje na zamówienie dla konkretnej klientki. Nic więc dziwnego, że miał tak szerokie grono stałych klientek: Elizabeth Tylor, Sophia Loren, Meryl Streep, Jennifer Lopez, Gwyneth Paltrow i Jennifer Aniston. Dbał o każdy szczegół, sam dokonywał ostatecznych poprawek. W 2008 roku Valentino postanowił odejść na emeryturę. Wtedy zaprezentował swoją ostatnią kolekcję.

valentinogaravanimuseum2
Projekty z muzeum Valentino

Wirtualne muzeum mody jest dostępne dla wszystkich, którzy mają dostęp do Internetu. W ten oto łatwy, przyjemny i nisko-budżetowy sposób możemy „poczuć” powiew luksusu, elegancji i sławy. Warto pocieszyć oczy.

Adres: http://www.valentinogaravanimuseum.com/


Post Author: WebTurystka

Podróże bawią, podróże kształcą, podróże uczą... Podróżowanie to moja pasja, którą podzielam wraz z Podróżnikiem. Nie ważne jest jak daleko się wybierzemy, ważne aby czerpać z tego radość i dostrzegać piękno otaczającego nas świata. Nasz blog to zaproszenie do skorzystania z tego co oferuje nam natura. Dzielimy się doświadczeniem, wiedzą i przygodami, które się Nam przytrafiają. Opisujemy miejsca, które warto odwiedzić. Chętnie przeczytamy również Twoje wrażenia z podróży. Zapraszamy do czynnego komentowania artykułów oraz do redagowania własnych - a na pewno je zamieścimy na łamach WebTurystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *