Żywiec: idealne miasto na odpoczynek nad jeziorem oraz wśród gór

Żywiec to jedno z nielicznych miast w Polsce które znajdując się nad jeziorem jest jednocześnie otoczone pasmem górskim.  Z uwagi na swoje położenie oraz bardzo dobre połączenie z otaczającymi go miejscowościami jest świetną bazą wypadową w otaczające go Beskidy. Świetnie utrzymane szlaki turystyczne oraz piękne dla oka widoki co rok przyciągają do Żywca turystów z całego kraju.

Ciekawą alternatywą dla pieszych wędrówek jest Jezioro Żywieckie. Na każdym kroku można wypożyczyć kajaki czy też rowerki wodne, skorzystać z ofert rejsu po Jeziorze czy też po prostu odpoczywać na brzegu. Co rok w Żywcu odbywają się regaty o Puchar Rektora Politechniki Krakowskiej jak również inne zawody sportowe w których można wziąć udział, czy to amatorsko czy też wyczynowo.

Jezioro żywieckie
Jezioro żywieckie

Samo miasto posiada bogatą historię o czym świadczą liczne zabytki. Należy tutaj wspomnieć  chociażby o dwóch Zamkach (jeden wzniesiony przez Rodzinę Komorowskich a drugi przez Habsburgów) przylegających do przepięknego Parku, który stanowi dla mieszkańców schronienie w upalne dni czy też bardziej nowocześnie miejsca jak Muzeum Browaru Żywieckiego. Zabytki to oczywiście nie wszystko, w Żywcu każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce. Dobra restauracja, słynna Piwiarnia Żywiecka a może przyjemna kawiarnia? Lokali gastronomicznych jest pod dostatkiem, nie mniej jednak ich ilość nie kuje w oczy odwiedzających. Hotele w Żywcu oferują dogodne warunki pobytu w przystępnych cenach. Jest również dużo pensjonatów oferujących noclegi. Każdy Hotel ma szczególne obłożenie podczas licznych imprez kulturalnych oraz koncertów, warto zatem przed planowanym przyjazdem sprawdzić kalendarz imprez odbywających się w regionie. Warto szczególnie zwrócić uwagę na słynny Tydzień Kultury Beskidzkiej, Męskie Granie organizowane przez Grupę Żywiec, Festiwal Kwaśnicy oraz wiele innych imprez okolicznościowych. Samo miasto słynie również (a może przede wszystkim?) ze swojego Browaru a piwo Żywiec jest znane na całym świecie. Sam browar posiada duży wkład w rozwój naszego regionu organizując liczne spotkania (np. Birofilia) jak również przekazując środki na cele charytatywne.

Muzeum Browaru Żywiec
Muzeum Browaru Żywiec

Na co dzień miasto żyje swoim rytmem, zmienia się on jednak w weekendy, kiedy to zapełniają się restauracje, ogródki piwne a hotele goszczą przyjezdnych. Warto odwiedzić nasze miasto chociaż na chwilę aby odpocząć czy też pozwiedzać. Zapraszamy.


Post Author: info_pras

Zespół WebTurystyka informuje, że wszystkie artykuły tego użytkownika mają znamiona informacji handlowej. Dlatego mogą występować w nich treści mające zachęcić do odwiedzenia serwisów autora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *